YAKAN İÇİN YARIŞ, ŞİMDİ RÖVANŞ ZAMANI!

By  |  0 Comments

Koşu sporunu yaygınlaştırmak için düzenlediği sıra dışı etkinliklerledikkat çeken Nike, ‘Yakan İçin Yarış. Şimdi Rövanş Zamanı!’ sloganıyla 20 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek Nike Run İstanbul 2015 10K koşusuyla spor severlere heyecan verici bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. www.nike.com/istanbul adresinden kayıt olunabilen koşuyu tamamlayan tüm katılımcılar madalya alacak. Yarışın en hızlı kadın ve erkek katılımcısı ise “Nike We Run Madrid” koşusuna gitmeye hak kazanacak. İstanbul’un 212 kodlu Avrupa ve 216 kodlu Anadolu yakasını karşı karşıya getirecek koşuda, sporcular en hızlı olmak ve şampiyonluğu kendi yakasına taşımak için mücadele edecek. 8 Kasım saat 19:34’te Karaköy’de başlayacak ve aynı noktada bitecek 10 km’lik koşuya katılmak isteyenler, 18 Eylül 2015’e kadar www.nike.com/istanbul adresinden kayıt yaptırabilecek.

Galata Köprüsü’nden başlayacak koşu Gülhane Parkı’nı geçip Topkapı Sarayı’nın ön avlusundan, Ayasofya Babi-I Hümayun Caddesi önüne kadar uzanarak, Mısır Çarşısı içinden geçtikten sonra Balat yönüne doğru gerçekleşecek ve Galata Köprüsü’nde son bulacak. Istanbul’un tarihi ve simgesel noktalarında gerçekleştirilecek etkinliğe katılan binlerce koşucu heyecan verici bir koşu deneyimi yaşayacak. Yarış kitini mağazalardan almayı seçenler 18 Eylül’e kadar Nike’ın Avrupa Yakası’ndaki Beyoğlu, Aqua Florya, Zorlu ve İstinye Park; Anadolu Yakası’ndaki Akasya, Palladium ve Bağdat Caddesi mağazaları ile Cadde Outrunner mağazasından yarış kitlerini alabilecek. Expo seçeneğini tercih edenlerse 19-20 Eylül tarihlerinde yarış alanındaki Expo alanından teslim alabilecek.

18-24 yaş arasındakilerin 30 TL, 25 yaş ve üstündekilerin 50 TL’ye kayıt olabileceği etkinlikte katılımcılara Nike Dri-FIT tişört, göğüs numarası, çip numarası ve çeşitli sürprizlerin bulunduğu koşu kiti hediye edilecek. Kayıtlardan elde edilen gelirlerin bir bölümü Türkiye Atletizm Federasyonu’nun “Atletizmi Geliştirme Projesi”ne bağışlanacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *