YATIRIMINIZI KORUYUN: TAKIM ELBİSE BAKIMI

By  |  0 Comments

Yazı: Merve Yazkan

Paranızı savurdunuz, şimdi en büyük formal yatırımını nasıl koruyacağınızı öğrenme zamanı.

Çıkarın.

Evet, takım elbisenizi çıkarın. Ona biraz boş zaman verin. Biraz sizden uzak geçireceği zaman ona iyi gelecek. Çünkü bir takım elbise ne kadar çok giyilirse o kadar çok bozulabilir. Zamanla vücudunuzun şeklini almasından kaynaklı bozulmalar yaşar. O yüzden bir takım elbiseye 1-2 günlük ara verin ve ihtiyacınız olmadığını onu hemen üzerinizden çıkarın.

Ceplerinizi boşaltın.

Evet takım elbisenizin ceplerine fazla yükleme yaparsanız, zamanlar siluette bozulmalar, cep dikişlerinde gevşemeler meydana gelir. Bunun yerine daha azını yapın. Eğer dar kesim bir takım elbise giyiyorsanız, sadece temel parçalarla idare edin: kredi kartı, nakit, kimlik, cep telefonu ve ev anahtarları. Takım elbiseniz size teşekkür edecek.

giveitquickbrush

Hafifçe fırçalayın.

Giysi fırçaları, kirleri, döküntüleri ve şehrin üzerinize fırlattığı şeyleri uzaklaştırır. Bu, hızlı temizliğin ve doğal yollarla kirleri uzaklaştırmanın kolay bir yolu.

Asın.

Takım elbisenizi asmak için omuzlu askı kullanın. Mümkünse ahşap. Bu hem takım elbisenizin biçimini korumasını sağlar hem de hava almasını sağlar.

Buharlayıcı alın.

Ütüler fazla sıcak ve takım elbisenizin kumaşına zarar verebilirler. Buharlamak, takım elbisenizin kumaşına zarar vermeden kırışıklıkları açar ve kötü bir koku da bırakmaz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *