TOMMY HILFIGER 2013 SS – AMERİKAN KOLEJİ

By  |  0 Comments

GÜNEŞ kum ve denizi  düşündüğüm zaman aklıma ilk gelen markalardan mutlaka Tommy Hilfiger oluyor. Her yeni koleksiyonlarında kullandıkları kırmızı, mavi ve beyaz tonlari, çizgili ve kareli Marin desenleri sayesinde özelikle yazın bir an evvel şehre gelmesini iple çekiyorum! Geçtiğimiz günlerde Tommy’nin yeni yaz koleksiyonun tanıtımdaydım ve görduğum kadarıyla markanın mirası olan prep tarzı, Amerikan kolejlerinin spor kulüplerindeki dayanışma ve kurallardan ilham alıyor. Kuralları yıkarak, ikonik parçalara genç ve yeni bir bakışla, klasiklerde farklı bir tarz yaratılmış adeta.

AMERICAN PREPPY

TOMMY 2013 SS

Yat kulübünden, kriket sahasına kadar her yerde rahat Amerikan tarzını yansıtıyor. Yaz Koleksiyonu’nun tamamında hibrit temalar dikkat çekiyor; klasik oxford gömlekle kombinlenen breton çizgili jarse ceket, çizgili deri espadril ayakkabılarla tamamlanıyor. Jarse kolej blazerlarınden, gömleklerde uygulanan kravat detaylarına kadar çeşitli parçalarda dikkat çeken beklenmedik yorumlar rahatlık ve hafiflik hissi veriyor.

TOMMY 2013 SS

Tommy Hilfiger Logosu’nun yer aldığı altın rengi düğmeler ve kolej armaları, yarış şeritleri gibi cesur vurgularla birlikte kullanılmış.  Oyunun kuralları değişse de görünüm kesinlikle American Preppy stilinde.

 

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *