TÜRKİYE’NİN EN İYİ KAYAK MERKEZLERİ

By  |  0 Comments

Kışı katlanılabilir kılan şeylerden biri de şüphesiz ki ayağımızın altına bembeyaz karların olması ve şehrin koşuşturmacasından uzaklaşıp onunla istediğimiz gibi oynayıp keyifli vakit geçirme fırsatı. Evet, yılın o zamanlarındayız. Ekipmanlarınızı hazırlayın, kayağa gidiyoruz!

Türkiye’nin gözdesi: Uludağ

Türkiye’de kayak denince akla ilk gelen destinasyon tabii ki Uludağ. Yıllardır kayak tutkunlarının uğrak noktası olan Uludağ, Bursa’nın yanı başında olması nedeniyle günübirlik yolculuklar için de uygun. İstanbul’a da yakın olması ve otellerin çok olması nedeniyle uzun tatillerin yanı sıra hafta sonu tatilleri için de ideal.

Doğa harikası: Erciyes

103

Klasik kayak destinasyonlarından biri olmasa da, bu sene bir değişiklik yapabilir ve rotanızı Kayseri’nin Erciyes Dağı’na çevirebilirsiniz. Sönmüş bir volkan olan Erciyes Dağı, her mevsim karla kaplı olmasıyla ünlü. Yılın kayak için en uygun zamanı 20 Kasım ve 20 Nisan tarihleri arasında.

Gündüzden geceye uzanan kayak keyfi: Palandöken

palandöken

Geceleri müzik eşliğinde kayak yapmak ister misiniz? O zaman Palandöken tam da size göre. Normal kış koşullarında 2-3 metre kar yağışı alan Palandöken’de, mevsim boyunca, ‘‘toz kar‘‘ üzerinde kayak yapılıyor. Size, 4 ve 5 yıldızlı konaklama tesisleri, kayak evi, günübirlik tesisler ve lokantaları gibi seçenekler sunuluyor. Aynı anda yaklaşık 5 bin kişinin kayak yapma olanağı olan kayak merkezinde, ışıklandırma yapıldığı için geceleri müzik yayını eşliğinde kayak yapılabilir.

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *