COOL PEOPLE | AKSEL BONFİL

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Kendimi bildim bileli sahne sanatlarına ve görsel sanatlara ilgiliyim. Oyunculukla başlayan maceram yönetmenlik ve en sonunda da yazarlıkla devam etti. En çok da yazarlığa kanım ısındı. Son beş senedir tiyatro, dizi, sinema üçgeninde üretim yapıyorum. Mümkün olanları yönetiyorum. Çok az bir kısmında da oynuyorum.

aksel1

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Çok oyuncak çocuğu olmamışım ben ama bir peluş tavşan vardı hatırlıyorum. İçine elini sokup kafasını ve kollarını hareket ettirebiliyordun. Ben onu konuştururdum hep. Şimdi düşünüyorum da oyunculuğumun ve yazarlığımın tohumları demek ta o yaşlardan atılmış.

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Mont seviyorum ben çok. Montlara para harcarım. Dolabımda en çok mont vardır herhalde. 🙂

Dolabındaki  en cool parça?

Cool mu bilmiyorum ama geçen sene New York’ta arkadaşlarımla baya bir thrift shop gezmiştik Soho’da, Williamsburg’de falan. Oradan aldığım şeyleri daha bir özenle giyiyorum. Sıradan günlerde çar çur etmiyorum. 🙂

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Türkiye’de yok sanıyorum, yurtdışında denk geliyorum genelde: Club Monaco. Ordaki parçaları seviyorum. Türkiye’de ZARA işimi görüyor.

İstanbul’un en cool mekanı?

Mekan değil ama muhit söyleyebilirim. Oralara uzak oturmama rağmen Moda ve Kadıköy civarına bayılıyorum. Her gittiğimde hayran kalıyorum. Güzel insanlar var orada, sokakları güzel. Doğup büyüdüğüm Alsancak’a benzettiğim için belki de çok seviyorum. Avrupa yakasından biraz sıkıldım.

aksel2

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Kıyı şeridini bir elden geçirirdim. Her iki tarafın da. Boğaza sahip olduğumuz için çok şanslıyız ancak bunu iyi kullanamıyoruz bence.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Tablolarımı seviyorum. Genellikle sokak sanatçılarından alıyorum. Hepsinin anısı oluyor bende. Onu yapan adamların hikayelerini dinleyince daha da bir katlanıyor gözümde değeri. Gazete küpürüne yapılmış resimler var mesela evimde. Salonda duruyorlar. Onları seviyorum.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Bu konuda kendimi geliştirmem gerek. İş güçten kendime yeterince önem göstermiyorum. Bundan şikayetçiyim. Şık olmak, iyi giyinmek çok önemli. İşten tut her ilişki için ilk intiba kaçırılmaması gereken bir fırsat. Örnek aldığım biri yok. Birini örnek alacağımı da sanmam ama daha çok deneyip, yanılıp kendi kendime karar vermem gerek.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

İstanbul güzel ama insan sorumluluklarından uzak olunca başka şehirlerden daha çok keyif alıyor herhalde. Turist olmanın cazibesi de olabilir tabi bu. İtalya’yı seviyorum. Oranın sokak kültürünü. Özellikle meydan kültürünü. İçkilerini alıp meydanlardaki heykellerin altında oturup muhabbet etmelerini. Benim için parti odur. Muhabbet müptelasıyım. Yazın dans ederim Çeşme’de 🙂 Kışın beni çıkaramazsınız.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *