COOL PEOPLE |ARDA TÜRKMEN

By  |  0 Comments

arda türkmen22Kimsin ve ne iş yapıyorsun? 
Arda Türkmen ismim, birçok şapkam var, zamana ve mekana göre hangisi uygunsa onu takıyorum. Bazen mutfakta bir şef, bazen ekranda bir yemek programcısı, kimi zaman gazetede yemek köşesi yazarı, ama sürekli lokantacıyım. Leblon ve Forneria’nın takım kaptanıyım da diyebilirsiniz.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.) 
En çok çizgi romanlarımı hatırlarım. Onlar kişisel gelişimimdeki en önemli etkenler muhtemelen. Hayal etmeyi, düşlemeyi, fotografik hafızayı geliştiren haftalık seriler. En çok Zagor, Mandrake, Mister No, Kızılmaske … ama yeri hep ayrı Örümcek adam

Aldığın en pahalı parça hangisi? 
Valla sanırım aldığım bir Armani takım en pahalı parçamdır dolaptaki. Zaten bir de Etro takımım var. Şimdi hatırlayamadım hangisi daha pahalı ama bu ikisi at başı gider sanırım

Dolabındaki  en cool parça? 
Çok ilginç ama yaklaşık 10 yıldır duran ve benim sadece 2 kere filan gittiğim bir Calvin Klein baharlık kısa ceketim var. Ne zaman giysem üzerimde harika duruyor ama ben nedense az giyiyorum. Bu bahar daha çok giyerim artık bundan sonra

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden? 
Hmm zor soru, aslında birkaç marka sayabilirim bu soru için. Zaten günümün çoğu mutfakta, işte ya da tezgah başında çekimlerde geçtiği için çok spor giyiniyorum. Spor rahat ve gündelik giyimde GAP, sevdiğim ve neredeyse bir dolap dolusu ekose gömleklerim için Lacoste, spor ayakkabı olarak kesinlikle New Balance vazgeçemediğim markalar.

arda türkmenİstanbul’un en cool mekanı? 
Aslında İstanbul’da mekan olarak coolluğun tanımı için en önemli adres boğazın ta kendisi, fakat çocukluğumdan beri Pierre Loti tepesini de çok etkileyici bulmuşumdur .

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin? 
Bana kalsa ben İstanbul’u baştan yapılandırmak isterdim. Hani şimdi desem ki Taksimi, Beşiktaşa yazık, Sarıyeri, Üsküdara yazık. Yapacaksan tam yap  bari mantığıyla İstanbulu yeni baştan tasarlamak, büyük meydanlar, geniş yollar ve sahip olduğu güzellikleri ön plana çıkartacak bir proje yapmak isterdim.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje? 
Rahmetli babamdan kalan şarap kolleksiyonum. Babam biriktirmeyi severdi ve onun bu huyu sayesinde şu an evimde 1980lerden kalan Moetler, 1979’dan kalan şaraplar var. Ama en cicisi, ahı gitmiş vahı kalmış etiketiyle 1964 yılından kalan bir Kavaklıdere

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden? 
Stil sadece kılık kıyafet giyim kuşam tarzı değildir. Kişilerin esas düşünce tarzları onları stillerini yaratır felsefesinden giderek diyebilirim ki,  bana en ilham veren kişi Nikola Tesla’dır. Keskin ve kıvrak bir zeka, sonsuz hayal gücü, bazen karanlığa doğru kaçan bir deha. Hayat hikayesini okuyun ,siz de hayran kalacaksınız.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni? 
Tabii ki Rio, orada 1 yılbaşı 2 de karnaval yaşadım ki unutulmaz. Yılbaşında milyonlarca insan sokakta, dans edip, şarkı söylüyorlar. Karnaval deseniz o zaten her insanın hayatta en az bir kere yaşaması gereken bir deneyim. Carioca, yani gerçek Rio’lular gibi partilemeye, gezmeye ve yiyip içmeye varsanız, Rio karnaval zamanı müthiş bir şehir. 

arda türkmen2

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *