COOL PEOPLE I KORAY T

By  |  0 Comments

koray-T-2

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Gerçek ismim Koray Tuncel ama hemen hemen herkes beni Koray T olarak benimsediği için konuya bu şekilde devam edelim. 90 ların sonu 2000 lerin başından beri Türkiye’de ve Yurt dışında bir çok Club, Festival ve organizasyonlarda çaldım ve çalmaya devam ediyorum. Aynı zamanda FG 93.7 Radyo’da çarşamba günleri programıma devam ediyorum. Dj’liğin haricinde reklam sektöründe baya bir deneyimim var. Event Management gibi iş odaklı hobilerim de var.
Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir?

Benim için değeri çok fazla olan Kermit oyuncağım var, babam yurt dışından hediye getirmişti. Sanırım 1985 yılı idi ve hala evimde benimle birlikte.

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Dünya’da kopyası az olan plaklar sanırım cidden para harcadığım şeyler.

Dolabındaki en cool parça?

Eskimolar için üretilmiş bir kıyafet.

İstanbul’un en cool mekanı?

Benim için İstanbul’un en iyi mekanı geçmişte kalan Crystal’dır. Farklı farklı mekanlar o çizgiye yaklaşmışlardı ama orası gibi olamadı hiç biri bana göre. Gelen insanlar ,çalan Dj’ler ve atmosferi Türkiye’de en iyiler arasında en başta gösterilebilir.

koray-t

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Yeni yapılan Taksim meydanı ve Gezi parkı düzenlemelerini eski haline getirirdim. Çünkü İstanbul’a ilk defa gelen insanların çoğu ilk önce bu bölgeyi görürler ve ilk izlenim gayet önemlidir. Sanırım çevremdeki herkes benimle aynı fikirdedir.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Şu anda oturduğum evin, ev sahibi tarafından bana hediye olarak bırakılan yaklaşık 60 yıllık bir tuvalet masası.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

İlham aldığım tek bir kişi yok, herhangi bir yerde herhangi bir şekilde gördüğüm birisi ilham verebilir bana.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

Yıllar önce Çeşme’de yapılan Faithless konseri, organizasyonunda benimde bulunduğum, 11.000 kişinin katılımıyla gerçekleşen bu organizasyon katılan herkesin olduğu gibi benim de hafızamdan silinmeyecek izler bıraktı. Son zamanlarda en sevdiğim mekan Propaganda Beach Alaçatı. Şehir ise çaldığım ve katıldığım partylere ev sahipliği yapan Berlin ve uzun yıllarımı geçirdiğim İzmir.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *