COOL PEOPLE I MEHMETCAN MİNCİNOZLU

By  |  0 Comments

Mehmetcan-Portre--

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Üç sene evvel Mimar Sinan G.S.Üni. D.Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdim. Okul süresince çeşitli tiyatrolarda oyunlarda yer aldım. Mezun olduktan sonra Tiyatro Dot’un “Punk Rock” isimli oyununda oynadım. Bu sene de “Yüksek” isimli oyundayım. Daha okulu kazanmadan evvel “Lise Defteri” dizisiyle başlayan, son olarak “Eve Düşen Yıldırım” dizisiyle devam eden uzun bir dizi kariyerim de oldu. Bu sezon “Ben Onu Çok Sevdim” dizisinde olacağım. Çekimler devam ediyor.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Legolarım. Maurice Sendak’ın “Where the Wild Things Are”  isimli resimli kitabı.

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Bot tarzında ama hafif casual, zamanında Beatles üyelerinin de giydiklerine benzer ayakkabılarım. Yurtdışından almıştım.

Dolabındaki  en cool parça?

Yine botlarım diyeceğim. 

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Edinburgh’dayken karşılaştığım çok iyi bir marka vardı. İsmi “All Saints”. Avrupa’nın belli kentlerinde mağazaları var ve çok başarılılar. İmkanım olsa kesinlikle orayı tercih ederdim. Ama “RCR”, “H&M” ve “Pull&Bear”ı da beğeniyorum. All Saints olmazsa “RCR” ı tercih ederdim.

İstanbul’un en cool mekanı?

Gece mekanı olarak “Babylon&Babylon Lounge”. Cafe olarak Maçka G-Mall’daki bizim tiyatronun cafesi “Pop-up” ve Karaköy’deki “Karabatak” ı söyleyebilirim. Ayrıca Teşvikiye Reasürans pasajı’nı da çok severim.

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Beşiktaş. Bence İstanbul’un en canlı ve samimi semti orası.Çarşı kısmını da Abbasağa parkının etrafındaki evlerin dokusu gibi yapmak isterdim. Daha yeşil ve biraz daha ferah. Biraz daha fazla meydan olsa çok daha iyi olurdu. Ve biraz daha az araba yolu. Küçüklüğümden beri mimariye ilgim var zaten 🙂

mehmetcan-

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

The Clash – London Calling posteri. Kendi yaptığım, yine poster boyutlarında büyük bir kolajım var. Filmler, insanlar, kahramanlar,vs… var içinde. Bir de mutfağımı bütün olarak çok seviyorum.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Oyuncu Ben Whishaw. Koku filminden beri çok seviyorum kendisinin tarzını.  Japon animelerini çok severim. Lise Defteri dizisi zamanı kendimi oradaki tiplere benzetmeye çalışırdım : ) Açıkçası İngiliz indie-britt-rock gruplarının giyim tarzlarından etkileniyorum ve genelde o tarzda giyiniyorum.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *