ERKEKLER’İN ‘HASODA’SI

By  |  0 Comments

MÜCEVHER markası Kaftan, erkek aksesuar modasındaki ilk koleksiyonu “HASODA “ mücevher tutkunlarıyla buluşturuyor…

Koleksiyonunun adı HasOda nın hikayesine gelince, tarihte HasOda Enderun’unda yetişmiş ve öncesinde padisahın onayından  geçmis yöneticilerden olusurdu. Basta Kutsal Emanetleri “Hırka-i Serif”i korumakla birlikte imparatorluk yönetiminde onemli gorevler verilmistir.Enderun’un en elit ve ozel kismidir HasOda.

KAFTAN 1

Materyal olarak, gümüş & altın kullanılmakla birlikte, zümrüt, siyah pırlanta, yakut, pırlanta, turmalin degerli taşlar kullanılmıştır. HasOda, günümüz şartlarında basarili,egitimli,mucadeleci,zorluklar karsisinda yilmayan yonetici ve idarecilerine; is hayatinda ve sosyal yasamda vizyonlarini tamamlayici tasarimlardan oluşmaktadır.

KAFTAN 3

Koleksiyon,kisiye kendini elit ve ozel hissetiren sofistike,kendi icinde var olan felsefesini disa vuran ,koklerine bagli,yasadigi topraklarda verilmis mucadelelerden ilham almis ve hayat mücadelesi hic bitmeyecek güçlü kisilikler için hazırlanmıs bir koleksiyondur. Koleksiyon da, Osmanlı da “ERKEK “, Savaş Aletleri ve Erkek Dünyası tema olarak alınmıştır.Tasarımın bir parçası olarak kullanılarak, Osmanlı da erkegi simge olarak alan bir çok unsur ve tarih boyunca yer bulmuş temalar işleniyor.

KAFTAN 2

Çoklu kullanım olanağı sağlayan koleksiyon, fonksiyonelliği ve orijinalliğiyle de öne çıkıyor. HasOda Osmanlı da “Erkek” temalı bu koleksiyonuyla size her detayda başka bir hikaye anlatıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *