SİNEMA: HAFTANIN FİLMLERİ

By  |  0 Comments

Bu hafta vizyona giren en cool 3 filmi seçtik. İyi seyirler.

KAYIP ÇOCUK (THE CAPTIVE)

318251.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Dokuz yaşındaki Cassandra babasının kamyonetinde bulunduğğu esnada kaçırılır. Polis gerekli araştırmaları başlatır ve babası Matthew bir şekilde olayın baş şüphelileri arasına girer. Aradan sekiz yıl geçer, Cassandra’dan tek bir haber alınamaz. Küçük kızın hayatta olup olmadığı dahi belirsizdir. Matthew halen daha polis tarafından soruşturulmaktadır. Genç adam bu süreçte ailesinin parçalanışına tanık olur ve tek başına kızının izini sürmekten vazgeçmez.

Yönetmen: Atom Egoyan

Oyuncular: Ryan Reynolds, Scott Speedman, Rosario Dawson

Ülke: Kanada

UYUYANA KADAR (BEFORE I GO TO SLEEP)

190441.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Christine’nin hafızası geçirdiği bir kaza sonrası her gece adeta sıfırlanır. Kendisini 27 yaşında sanıyorken, aynada 40 olduğunu görür; fotoğraflarda “bu senin kocan” yazan adamı hatırlayamaz. Christine bir tarafta karanlık geçmişine ulaşmaya çalışırken, diğer yandan da kendisini öldürmeye çalışan kişiyi aramaktadır. Dürüstlüğü konusunda şüpheye düştüğü kocası Ben, şüpheliler listesinin en tepesindedir. Fakat hafızasını geri kazanma derdinde olan Christine, aslında kimseye güvenmemesi gerektiğini kısa sürede anlayacaktır.

Yönetmen: Rowan Joffe

Oyuncular: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong

Ülke: İngiltere, Fransa, İsveç

MÜZEDE BİR GECE: LAHITTEKİ SIR (NIGHT AT THE MUSEUM 3: SECRET OF THE TOMB)

170525.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Daha önce serinin birinci ve ikinci filmlerini yönetmiş olan Shawn Levy, üçüncü filmin de yönetmenliğini üstlenmiş. Komedi dünyası tarafından gayet iyi tanınan aktör Ben Stiller ise diğer iki filmde olduğu gibi bu filmde de müze gardiyanı Larry Daley’yi canlandırıyor. Aktörü, gündüzleri müzenin sergi malzemelerini oluşturan fakat geceleri hayata dönen canlılarla başa çıkmaya çalışırken izliyoruz.

Yönetmen: Shawn Levy

Oyuncular: Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson

Ülke: ABD

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *