ULTRA KISA FİLMLER ŞEHRİN HER YERİNDE!

By  |  0 Comments

Türkiye’nin de aralarında olduğu 20 ülke,  15 Ocak – 15 Şubat 2015 tarihleri arasında  ilginç bir kısa film festivaline ev sahipliği yapacak. Türk Havayolları global sponsorluğunda aynı anda 200 şehirde gerçekleşecek olan  ART BY CHANCE Ultra Kısa Film Festivali, 1 ay boyunca 30 saniyelik ultra kısa filmleri binlerce ekrandaizleyicilerle buluşturacak. Bu uluslararası festivalin en can alıcı noktası filmlerin film salonları yerine şehrin dört bir yanına yayılan dijital ekranlarda gösterilecek olması. Şehir sakinlerini günlük yolculuklarında yakalayacak ve onları ansızın sanatla buluşturacak olan ART BY CHANCE, metropol insanların monotonunu zengin içerikli bir festivalle kırmayı hedefliyor. Dünyanın en geniş kamusal sanat etkinliği olarak sinemayı sokak sanatına dönüştüren Art By Chance şehirde alışveriş merkezlerinde,cafelerde,  metrolarda,havalimanlarında ve daha birçok noktada karşımıza çıkacak. MovieMaker Magazine tarafından yılın en cool 20 festivalinden biri seçilen Art By Chance , 5 yıldır ANBEAN tarafından düzenleniyor ve %100 Türk yapımı.

new+york_big+screen+plaza+3

Festival filmleri, dünyanın dört bir yanından 35 ülkeden gelen film başvuruları arasından,film endüstrisinin dünyadaki önemli isimlerinin yer aldığı  uluslararası bir jüri tarafından seçildi. Her biri 30 saniye uzunluğunda festival filmlerini seçen jüri arasında Walt Disney Studios’un eski başkanı Dick Cook, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Direktörü JOHANNA VON FISCHER, London Film School Film Küratörlüğü Master programı direktörü Nick Roddick ve Tribeca Film Enstitüsü Sanatçı Programı Başkan Yardımcısı Ryan Harrington gibi isimler yer alıyor.

photo+3

Türkiye ile birlikte aynı anda İngiltere, Amerika, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Danimarka,Almanya,Avustralya, Brezilya, Kanada,Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Japonya, Endonezya, Belçika, Hindistan, Litvanya, Malezya, Portekiz, Kongo Cumhuriyeti, Romanya,  İsviçre’de toplam 200 şehirde gösterilecek olan ART BY CHANCE,  kısa film yaratıcılarına  dünyanın dört bir yanında kalabalık bir izleyici ile buluşma şansı verirken, metropol insanın günlük koşuşturmasına da sanat katacak.  Her kesimden, her yaştan, her milletten milyonlarca insana ulaşacakolan bu festival “izleyicilerine” hiçbir çaba sarf etmeden, ücret ödemeden ve  “aniden” sanatla karşılaşmanın hazzını yaşatacak.

Art By Chance’in global sponsoru olan Türk Havayolları da festival filmleri arasından mikro sitesinde gerçekleştireceği halk oylamasıyla seçilecek bir kişiye istediği şehre gidiş-dönüş uçak bileti hediye edecek!

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *