5 ADIMDA İLKBAHAR-YAZ SEZONU

By  |  0 Comments

header

GÜNEŞİ hafiften hissetmeye başladığımız şu günlerde (umarım yazıyı erken yazmanın gazabına uğramam) dolaplardakiler hafiften daha ince, daha renkli, daha rahat olmaya başlarken; 2013 İlbahar-Yaz döneminin olmazsa olmaz trendlerinden bahsetmek en keyiflisi olsa gerek…
2013 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarında hakim olan trendlerin tamamına bayılmasam da, erkekleri daha cesur bir yaz beklediği için heyecanlı değilim desem, yalan olur.

Editör : Can Direkli 

Kolsuz Blazerlar ve Ceketler

3

2013 yaz sezonunda yeniden yelekler revaçta olacak düşüncesi ile karalar bağlarken, kolsuz blazerlar ve ceketlerin trend olması, içime su serpmiş sayılmaz. Birkaç kolay parça dışında geneli zor kombinlenen bu ceketleri giymek için sanki kaslı kollara sahip uzun boylu biri olmak gerekiyormuş gibi duruyor, ya da belki bana öyle geliyor. Versace’nin öncülüğünde podyuma taşınan kolsuz ceketleri Givenchy ve Jil Sander Showlarında da gördükten sonra gerçek hayata nasıl yansıyacağını merakla bekliyoruz.

Şortlar ve Şort Takımlar

4

Zaten yılın belli bir döneminde giyilebilen şortlar için, yine yılın o belli dönemi geldiğinde trend olacağını söylemek kulağa bir hayli saçma geliyor olabilir. Fakat bu sezon, şortlar sadece dışarı çıkarken altına geçirdiğin bir şey olmakla kalmayacak, tarzını ortaya koyman için en güçlü parçan sayılacak. Bu yaz şort giyip giymediğin değil, onu ne ile giydiğin daha büyük önem teşkil ediyor. Başta kumaş olmak üzere slim-fit her şort bu sezon ceketlerle giyilecek ve şort-ceket takımlar bu yaz partilerinin en vazgeçilmezi olacak.

Neon ve Florasan Renkler

1
Sezonun en kuvvetli trendi, tartışmasız renkler üzerine kurulu. 80ler ve 90ları bir şekilde hatırlıyorsan eğer zaten görsel açıdan kendini tamamlamakta pek de zorluk çekeceğini düşünmüyorum. Fakat geçen yazımda da bahsettiğim Gucci ya da Salvatore Ferragamo erkekleri kadar da renklerin dozunu kaçıracağını düşünmüyorum. Gece, gündüz, akşam… Günün herhangi bir saatinde, tarzınla farkedilir olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Metalik Görünüm

2

Göz kamaştırmak deyimi 2013 yazında tam anlamıyla hayat buluyor. Sezonun en antipatik bulduğum trendi metalik görünüm, ayakkabı, çanta, kemer gibi aksesuarlarda gayet güzel uygulanabilirken; gömlek, trenchcoat ya da pantolon gibi esas parçalarda fazla sırıtıyor ve bana pek de iç açıcı gelmiyor. Lanvin, Versace gibi isimlerin podyumlarına taşıdığı bu trendi en iyi yorumlayan ise tabii ki Burberry Prorsum. Favorim ise biker ceketleri.

Skater Boy

5

İlkbahar-Yaz koleksiyonlarında diğer trendler gibi kesinkes bir belirginliği olmayan fakat şimdiden bile hissedilen etkileriyle can-ı gönülden söyleyebilirim ki, önümüzdeki sezon kaykaycı çocuklara biraz özenmen; onlardan ilham alman gerekecek. Pelayo Diaz’ın da stiline ilham olan bu karakterler gibi giyinmek aslında hiç de zor değil. Özellikle yeni parçalar almaya bile gerek yok! Neon bir bere, belde gömlek, dev baskılı tshirt, uzun havlu çoraplar ve snakerlar: ta taa hazırsın bile! Bu sezon tüm gözler senin üzerinde.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *