COOL PEOPLE | BERTİ PALAMBO

By  |  0 Comments

berti 1

Kimsin ve ne iş yapıyorsun? 
32 yaşındayım, İstanbul’da doğdum ve tam bir İstanbul sevdalısıyım.  Liseyi Saint – Joseph Lisesi’nde, Üniversiteyi İTÜ’de okudum.  1,5 sene önce ortağımla birlikte dört yıldır üzerinde çalıştığımız projemizi hayata geçirdik ve Tektekçi’yi açtık. Bunun dışında lise son sınıftan beri organizasyon işinin içindeyim. Ajan İstanbul adında bir event management şirketim var. 

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir?
Hatırlamıyorum gerçekten. Şu veya bu dersem zorlama bir cevap olacak. Ama okul yıllarında elimde hep bir basketbol topu vardı.

Aldığın en pahalı parça hangisi? 
Son zamanlarda aldığım en pahalı parça bir pantolon.

Dolabındaki  en cool parça? 
İngiltere’deki bir vintage mağazasından aldığım oduncu gömleği ve bir kafede otururken yapılan tanıtım çalışmasında verilen Jack Daniels tişörtü.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden? 
Timberland. Hem doğa sporları ayakkabıları, montları, polarları var ki ben çok seviyorum bu ürünleri, hem de her zaman bu kıyafetlerin giyilemeyeceğini düşünürsek, daha resmi durumlarda giyilebilecek gömlekler, ayakkabılar, tişörtler de mevcut. Hepsinden öte, daima belirli bir çizgisi, kimliği var markanın. 

İstanbul’un en cool mekanı? 
Akın Balık.

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin? 
Kilyos. İstanbul’un içinde bambaşka bir dünyaya geçiyorsun. Hem İstanbul’dasın hem yazlıkta. Çok daha farklı yapılandırılabilirdi bu konuma sahip bir bölge.

sample-229

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje? 
Gaziantep’den aldığım döküm silindir sobanın üzerine mermer kestirerek yaptığım sehpa.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden? 
Yok gerçekten. Ben insanları, daha doğrusu hayattaki her şeyi gözlemlemeyi çok severim, birçok şey de öğrenirim bu yolla, insanları tanırım. Fakat ilham alma, birine hayran olma gibi durumlarım olmadı hiç.

Bugüne kadar çalışırken en zevk aldığınız mekan/party/şehir ve nedeni? 
Çeşme’de kendi düğünümü organize ederken çok eğlendim. Bir de Haydarpaşa Garı’nda yaptığımız yılbaşı kutlamalarını sayabilirim.

sample-255

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *