COOL PEOPLE | ARDA CAN

By  |  0 Comments

arda

Kimsin ve ne iş yapıyorsun? 
Ben Arda A. Can, 1976 Ankara doğumluyum. İlk – orta – lise’yi Nişantaşı Işık Lisesi’nde, Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi’nde okudum. Orta okuldan itibaren aile şirketimde çalıştım. 2004 ylında ayrılarak kendi işimi yapmaya başladım ve A46 Organizasyonu kuran 3 kişiden biri oldum. 2011 yılında bilişim sektörüne girerek Netlence.com’un kurucu ortaklarından oldum. 2009 yılında Ceylan Duru ile evlendim ve 2011 yılında dünyalar güzeli Duru’nun babası oldum. Fenerbahçe sevdalısıyım. Spor yapmayı, müzik dinlemeyi, fotoğraf çekmeyi seviyorum.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? 
Hem uzun yıllar futbol oynamış hem de futbol aşığı biri olarak zamanında babamın yurt dışında iş yaptığı ortaklarından biri aynı zamanda Real Madrid’in yönetim kurulundaydı. Daha Türkiye’de takım forması yokken bana hediye ettiği orjinal Real Madrid forması hatırladığım en cool objeydi. Uzun yıllar dolabımın en özel yerini doldurdu.

Aldığın en pahalı parça hangisi? 
Teknolojiye çok düşkünüm. Bu yüzden ağırlıklı olarak teknolojik ürünlere çok para harcıyorum. Oldu mu en iyisi olsun diyorum her zaman. Bu yüzden en pahalı eşyalarım muhtemelen teknolojik olanlardır.

Dolabındaki  en cool parça? 
Paul Smith paltom’u çok seviyorum. Yakası kürklü, tüylü ve kruvaze. Kendimi en cool onu giydiğim zaman hissediyorum.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden? 
Ayakkabıda kesinlikle Sergio Rossi. Kalıpları ve modelleri tam benim zevkime göre. Kıyafet konusunda da çok takıntım yok ama Paul Smith veya Boss olabilir.

İstanbul’un en cool mekanı? 
Yeni yerler keşfetmeyeli baya zaman oldu. İstanbul’u doğru dürüst yaşayamıyoruz maalesef. Ama bana müziği, mekanı, lokasyonu ve insanları ile en çok hitap eden yer uzun zamandır Anjelique. Kendimi orda hem rahat hem de keyifli hissediyorum.

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin? 
İstanbul çok büyük ve gizemli bir şehir. Birçok yeri yeniden yapılanmaya başladı aslında. Ama imkanım olsa kendi zevkime gore Haliç’i baştan yaratmak isterdim. Modern bir oluşum ile çok rahat dünyanın en güzel lokasyonu olabilir.

ardaa

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje? 
Evimi ve ev hayatını çok seviyorum. Rahatıma çok düşkünüm. Yeni bir eve taşındığımız için ve burada kendime bir oda ayırma fırsatı bulduğumdan orayı tamamen kendi zevkime göre düzenledim. Kendi tasarımım çalışma masam şu anda evdeki en sevdiğim obje diyebilirim.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden? 
İlham aldığım biri yok. Stilini sevdiğim insanlar var. Kendi tarzımı kendim yaratmayı seviyorum. Seyrettiğim bir filmden tutunda yolda gördüğüm en alakasız birinden bile esinlenebiliyorum.

Bugüne kadar çalarak en zevk aldığınız mekan/party/şehir ve nedeni? 
İstanbul’u çok seviyorum. Buradaki hayatı ve yaşam tarzını. Ama İstanbul dışında en sevdiğim şehir NY. Orayı da sevmemin nedeni aslında İstanbul’a benziyor olması. Çok metropolitan bir şehir. Dünyanın her yerinden insanlar ile tanışma imkanınız var. Çok farklı yaşam biçimleri ve her daim yapacak bir şey bulabilirsiniz. Yani kısaca yaşayan bir şehir. Orada yaşadığım sürece gittiğim yerlerden çok keyif alıyorum. Bunun dışında yakın bir arkadaşımın düğünü için Kıbrıs’ta geçirdiğim bir haftasonu çok keyif almıştım. Her gece ve her gün farklı etkinlikler ve partiler düzenlemiş ve dünyanın bir çok yerinden farklı insanlar gelmişti. Ayrıca bir yandan iş olsa da A46 olarak gerçekleştirdiğimiz yılbaşı partileri de çok keyifli gecelerdi. Çünkü bu partileri kendi istediğimiz mekanları yaratarak, kendi istediğimiz müziği çaldırarak ve kendi istediğimiz menuleri oluştururarak yarattığımız için tam bize göre geceler olmuştu.

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *