COS 2016 İLKBAHAR/YAZ KOLEKSİYONU

By  |  0 Comments

COS, 2016 ilkbahar/yaz koleksiyonunda drapeler ve katlamalar, el işçiliğinin incelikleri ve bilinen unsurları yeniden değerlendirme gibi temalara ağırlık veriyor.

Erkek koleksiyonundaki parçalarda dikişe yeni yaklaşımlar getirilmiş. Yünlü pikeden astarsız blazer ceketlerde veya tek kumaş parçasından kesilen bacaklarla tasarlanan uyumlu pantolonlarda bu yaklaşımlar göze çarpıyor. Kalçada biten kabanlarla yeni bir siluet yaratılmış; pamuklu dimi ya da kaynak dikişli sentetik kumaş seçenekleriyle sunuluyor. Çelik mavisi pamuklu poplin tulumda işlevsellik öne çıkarken blazer cekette veya kayık yakalı büyük boy süveterde kullanılan denim bu temanın baş kahramanı oluyor.

Jan Schoonhoven’in minimalizminde öne çıkan el çizimi hatların güzelliği, yine el çizimi desenlerdeki çizgilere, kabanlara veya yekpare kollu jakar bluza ilham veriyor. Örneğin düz renkli pamuklu krep gömlekteki tek bir kalın yatay çizgiye yakından bakıldığında çok sayıda el çizimi dikey çizgiden oluştuğu görülüyor. Diğer yandan yumuşak drapelere yer verilen düz kesimli, dökümlü bluzlar ve gömlekler, önü ve arkası çift pilili pantolonlarla birlikte rahatlıkla kullanılabiliyor.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *