EN TUHAF TASARIMA SAHİP 5 OTEL

By  |  0 Comments

Yazı: Behzat Muratoviç

Ne kadar lüks olursa olsun otelde konaklamak genelde sıkıcıdır. Geleneksel otel anlayışından sıkılanlar için eşi benzeri olmayan 5 şaşırtıcı oteli araştırdık.

1-   CasAnus

1

CasAnus, Belçikalı sanat koleksiyoncusu bir çift tarafından işletilmekte. İnsan vücudundan ilham alınarak tasarlanan otel, dev bir bağırsak. İçinde çift kişilik bir yatak, ısıtıcı, duş ve tuvalet bulunan otel tek odalı olmasına ragmen oldukça popular. CasAnus’ü yılda 200-250  kişi ziyaret ediyor.

2-   Das Park Hotel

2

Avusturya’nın Linz şehrinde bulunan otel tamamen drenaj borularından oluşmakta. Her odası ortalama 2mt2  olan otel basit duvar resimleri ve vernikle dekore edilmiş

3 – Palacio de Sal

3

Palacio de Sal’ın garip bir kuralı var. Duvarları ve eşyaları yalamak yasak! Evet evet yanlış okumuyorsunuz. Eşyalar da dahil tamamı tuzdan yapılmış olan otel Bolivya’da bulunmakta.

4- Dog Bark Park Inn

4

Köpekseverlerin “işte burası tam benlik” dediği Dog Bark dünyanın en sıra dışı otellerinden biri… Otelde televizyon ve telefon kullanılmasa da bulmaca kitapları ve kutu oyunlarla oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz.

5- The Hobbit Motel

5

Yolunuz Yeni Zellanda’ya düşerse bu fantastik otelde kalma fırsatını asla kaçırmayın. Çatısı çimle kaplı ve yuvarlak pencereli otel dış görünüşüyle oldukça etkili. Hem kim bilir belki rüyanızda Yüzüğün Efendisi siz olursunuz.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *