KAPADOKYA’NIN GİZEMİNİ KEŞFEDİN: THE HOUSE HOTEL CAPPADOCIA

By  |  0 Comments

2010 yılından beri İstanbul’da ödüllü 5 farklı otele – The House Hotel Galatasaray, The House Hotel Nişantaşı, The House Hotel Bosphorus, Vault Karaköy ile çok yakında kapılarını açacak olan The House Residence ve The House Hotel Bomonti – imza atan The House Hotel Collection, İstanbul dışındaki ilk oteli için Türkiye’nin büyüleyici simgelerinden Kapadokya’yı mesken tutuyor.

Göreme ve Ürgüp yakınında yer alan ve bölgenin turizm açısından hala bakir kalan noktalarından biri kabul edilen Ortahisar’da konumlanan The House Hotel Cappadocia, Ortahisar kasabasına ismini veren hisar ve İbrahim Paşa Vadisi’nin büyülü peri bacalarına açılan olağanüstü manzarasıyla nefes kesiyor.

The House Hotel Cappadocia fikri, Mil-May Tekstil San. Dış Ticaret A.Ş’nin sahibi Vahap Tanrıverdi ve eşi Sonay Tanrıverdi çiftinin rüyasının bir sonucu olarak doğdu. Ortahisar’a ilk görüşte tutulan Tanrıverdi çifti, 2011’de burada bölgeye artı değer sağlayacak, misafirlerine yerel bir deneyim sağlayarak bölgede bulunan diğer otellere göre fark yaratacak bir otel açmaya karar verdi.

Bir yandan merkezin kalabalığından uzak, diğer yandan ise tüm önemli noktalara yakın bir konumda yer alan otel, rahatlık ve konfor ve doğal köy yaşantısını bir arada sunuyor. Ortahisar-Köyiçi Mevkii’nin tarihi dokusunu yansıtan bir restorasyon Yapıldığı dönemi yansıtan kaya özelliklerinin muhafaza edildiği otelde restorasyon misafirlerin mekanın geçmişine doğru hayali bir yolculuğa çıkabilmeleri düşüncesi ile şekillendirildi. Bu nedenle kayadam mekanlara mimari değişiklik ya da tamamlama yapılmadı, tüm süreçte ODTÜ Mimarlık, Jeoloji ve İnşaat Fakülteleri’nden danışmanlık alınarak ilerlendi. Böylelikle ortaya Kapadokya bölgesinin dokusu bozulmamış ender noktalarından.

Ortahisar-Köyiçi mevkiinin tarihi mirasını yansıtan nitelikli bir tesis ortaya çıktı.

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *