MART AYINDA VİZYON GİREN FİLMLER

By  |  0 Comments

Editör : Özle Türk

EVE DÖNÜŞ: Sarıkamış 1915

eve-donus-sarikamis-1915

TARİHİMİZİ dizilerden takip öğreneduralım, dönem filmleri de peşi sıra vizyona girsin! Başrollerini Uğur Polat, Nergis Öztürk ve Serdar Orçin’in paylaştığı, senaryosunu Serdar  Tanketin’in kaleme aldığı Eve Dönüş:Sarıkamış 1915 Alphan Eşeli’nin ilk sinema filmi olma özelliğini taşıyor. Çekimleri Çobandurağı Köyü’nde gerçekleştirilen bu dönem filmi; 8 kişinin terk edilmiş bir köyde zor şartlara rağmen eve dönme mücadelelerini anlatıyor. Böcek Yapım imzalı Eve Dönüş 08/03/2013 tarihinde izleyicisiyle buluşuyor.

AŞK KIRMIZI

ask-kirmizi-ya-kotu-haber-

TAYANÇ Ayaydın’ın(Ferhat) kusursuz ve dövmeli cüssesi bir aşk üçgeni yaratmayacaktı da ne yaratacaktı? Peki ya Nurgül Yeşilçay(Nazlıgül) ve Ezgi Asaroğlu(Zeynep) sevdikleri adam için oturup iki kadeh içmeseler miydi? Haliyle Osman Sınav’a da filminin yönetmeni olarak adeta bermuda şeytan üçgenine yerleştirdiği karakterlerine; aşkı, sadakati, sadakatin ilişkideki yerini sorgulatmak düştü.  Aşk Kırmızı 15/3/2013’de vizyonlara giredursun, ”sevişirken gözlerine değen tek adamı reddedebilir misin?” diye sormaktan da çekinmiyor!

SEFİLLER

Les-Mis-Hathaway-Jackman

VICTOR Hugo’nun ölümsüz eseri, 42 ülkede gösterime giren, (şimdilik) 96 uluslararası ödül kazanan, 60 milyon izleyiciye sahip; Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway ve Amanda Seyfried’in başrollerinde olduğu  müzikal drama Les Misérables, Tom Hooper tarafından çekildi ve 8 dalda Oscar’a aday oldu. 3 tanesini de cebe indirdi bile. Film Jean Valjean karakterinde izlediğimiz Hugh Jackman’ın müfettiş Javert’den kaçışı üzerine dayalı gibi dursa da içinde aşk temasını da barındırıyor. Kariyerine müzikal tiyatroda başlayan Crowe ve tüm birikimini bu karaktere aktardığını söyleyen Jackman için bile izlenecek Sefiller vizyonda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *