LONDRA’NIN SON ÇILGINLIKLARI

By  |  0 Comments

Kuşbakışı Londra
Turistler için yapılan her türlü aktiviteden ve tuzaktan mümkün olduğunca uzak duran Londralılar, yeni açılan bu gökdelenden uzak durmayı başaramadılar.

shard0

Şehre 310 metre yükseklikten bakan, Londra silüetinin en yeni üyesi olan “The Shard”, aynı zamanda Avrupa’nın da en yüksek binası ünvanını almış bulunuyor. Binanın şehre kuşbakışı bakan kanadına çıkmak ve tüm şehrin görmek için 30 Pound vermeniz yeterli oluyor. Londralılar çok yakın bir zamanda daha büyük ve yüksek bir binadan şehri gözetleyecek olsalar da şu anda herkes, şehrin en yüksek binasında, 95 kat yukarıda düzenlenen özel partilere davet edilmek için sırada bekliyor.

Line Dancing
Londra’da yeni bir devrim başlıyor…  Gün geçmiyor ki yeni bir trend gelmesin ama Country Müzik ve Sıralı Dans gecelerinin yapıldığı klüplere uzun zamandır rastlamıyorduk. “Sıralı” danstan kastımız, yan yana sıraya girip dans etmek.

such-concentration

En son akımın adı ise Rednecks. Bu çılgın geceler Soho’da bulunan Manbar adlı mekanda her pazar 17.00 – 21.30 arasında gerçekleşiyor. Şehrin en cool çocuklarının bile bu geceler için şehre geldiğini söylememize gerek yok herhalde. “Sıralı” dansa katılmak için Hillbilly gibi görünmek zorundasınız ve Country müzik eşliğinde, bıyık ve dövmelerinizle kalabalığa ayak uydurmayı öğrenmelisiniz. Gecede “Meat Raffle” adlı bir de çekiliş yapılıyor. Çekilişte şanslıysanız 1 Pounda kocaman bir et kazanabilirsiniz. Bu çok eğlenceli ve biraz! içkili gecelerin sonu Dolly Parton dansı ile sona eriyor. Herkesin rastgele dans ederek bitirdiği bu gecelerde eğlenmemek mümkün değil.

rednecks launch3

Headphone Theatre
Gösteri ve tiyatro dünyasındaki son moda sahnede olan biteni kulaklıklarla takip etmek!

IMG_0989

Düzenlenen son gösteride ise seyirciler kulaklıklarla birlikte pembe, parlak bir ceket giymek zorunda kalıyor. Londra’nın bu son çılgınlığının adı Ring! ve bu gösterilerin tamamen karanlıkta gerçekleştiğini söylediğimde, ceket ve kulaklığın ne işe yaradığını gözünüzde canlandırırken, fikrin çılgınlığı konusunda bana da hak veriyorsunuzdur. En kısa zamanda gösteriye gideceğim ve ne düşündüğüm konusunda size daha detaylı bilgiler verebileceğim. Öncesinde daha detaylı bilgi almak istiyorsanız showu buradan inceleyebilirsiniz.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *