LONDON COLLECTIONS MEN 2016

By  |  0 Comments

J.W ANDERSON

jw-anderson-2016-fall-winter-lcm-1-horz

En iyi kadın ve erkek tasarımcı ödülünü kazanan J.W Anderson, 2016-17 Sonbahar-Kış sezonunda herkes fast-fashion’dan kaçınırken, o dünyanın hızını severek kucaklıyor. İçinde bulunduğumuz zamanın hızını tasarımlarına yansıtan ünlü tasarımcı, koleksiyon için rahat parçaları öne çıkarıyor. Uzun hırkalar, bol trençkotlar ve pijamadan ilhamını alan rahat pantolonlar ile yün ve ipek gibi lüks materyalleri buluşturuyor. Aksesuar olarak boyunluklar ve saç bantları ön planda. Patchwork gibi beklenmedik tekniklerle karşılaşmak mümkün.

BELSTAFF

BELSTAFF-FALLWINTER-2016-17-AT-LCM-1--horz

LCM kapsamında yeni koleksiyonunu tanıtan İngiliz markası, 2016-17 Sonbahar-Kış sezonunda farklı bir Londra kışından ilham alıyor. Belstaff erkekleri, asil ruhlarını yepyeni bir maceraya sürüklüyorlar. Koleksiyonun asıl ilham noktası, zorluklar. Soğuk bir kış hayalinin ele alındığı koleksiyonda kalın parkalar, boğazlı kazaklar, kürkler, deri ceketler, blok ve markanın imzası haline gelen desenler ön plana çıkıyor.

BURBERRY

burberry-2016-fw-menswear-10-horz

David Bowie’nin ölümüyle yakın zamanda gerçekleşen Burberry 2016-17 Sonbahar/Kış moda showu, biraz melankoli ve biraz da hüzün dolu. Son dakika değişikliği olsa da, defile Bowie’ye adandı ve onun şarkıları eşliğinde gerçekleşti. Melankolinin hakim olduğu podyumda, tasarımlarda da ufak bir üzüntünün olduğunu görmek  mümkün. Markanın tasarımcısı Christopher Bailey, yeni koleksiyonu için spot ışıklarını dış giyim parçalarına çekiyor ve bütün boşlukları dolduruyor. Kürkler, bomber ceketler, yağmurluklar, takım elbise ceketler, ve tabii ki markayla özdeşleşmiş trençkotlar. Tasarımcı dış giyim parçalarını öne çıkararak, görünümün geri kalanını rahat bırakıyor ve sade tutuyor. Sneaker’lar, düz hırka ve üst giyim parçaları, pantolonlar…

ASTRID ANDERSON

Astrid Anderson yeni koleksiyonunda her parça çarpıcı ve iddialı. Özellikle metalik kabarık montlar ve markanın klasik logosunun yer aldığı ceketler, diğer tasarımlardan rol çalıyor. Geniş bir renk yelpazesine sahip koleksiyonda, deniz köpüğü, zeytin rengi, kırmızı ve siyah ağırlıkta. Markanın imzası haline gelen atletik form, oversize sweatshirt’ler ve yürüyüş pantolonlarında kendini gösteriyor. Kayak takımından ilham alan tulumlar, kürk detaylı montlar ve şatafatlı bomber ceketler dikkat çekiyor.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *