PARİS MODA HAFTASI: 2016 SONBAHAR/KIŞ KOLEKSİYONLARI

By  |  0 Comments

BALMAIN

balmain-slider

Fransız moda evi Balmain, 2016 Sonbahar/Kış sezonunda da imzası haline gelen ‘askeri’ görünümünden vazgeçmiyor. Ayrıca markayla eş anlamlara gelen kırmızı, mavi ve siyah renklerini de bir sonraki sezona başarıyla taşıyor. Sezon tamamen kat kat giyinme üzerine kurulu olsa da, ünlü marka dize kadar uzanan çizmeleri, askeri ceket ve paltoları geri getiriyor. Markayla özdeşleşen çizgi gibi klasik desenleri de tasarımlarda sıkça görmek mümkün.

DIOR

dior-homme-slider

Markanın yeni tasarımcısı Kris Van Assche, nasıl zarif olacağını iyi biliyor. Dior için 2016 Sonbahar/Kış koleksiyonunda sade ve pratik parçalar tasarlayan tasarımcı, çiçekler, tartan ve asimetrik baskı oyunlarıyla koleksiyonu hareketli tutmayı da ihmal etmiyor. Zarif ve iyi aile çocuğu hayalinin hakim olduğu Dior koleksiyonunda, kahve ve kırmızı renkleriyle denge sağlanıyor. Kazak ve özel yapım takım elbiseler ön planda. Özel yapım pantolonlar, ankle botlar ile eşleşiyor ve kocaman formlarıyla bizi ters köşeye yatırıyor.

GIVENCHY

givenchy-2016-fall-slider

Givenchy 2016 Sonbahar/Kış koleksiyonunda Amerikan alt kültürü yeniden yorumlanıyor. Vahşi Batı’dan ilhamını alan püsküllü ceketler, sıcak tonları ve deri parçalar ön planda. Ama koleksiyonda önce çıkanlar sadece bunlarla sınırlı değil. Koleksiyonda ayrıca Amerikan bayrağı deseninde saç bantları, Iron Maiden ve Nirvana’dan ilhamını alan aksesuar ve grafik tasarımları da bulmak mümkün. Markanın logosunun yer aldığı bomber ceketler ve aksesuarlar da dikkat çekiyor.

KENZO

kenzo-paris-fashion-week-fw16-slider

Kenzo 2016 Sonbahar/Kış sezonunda desenler ve cesaret ön planda. Dinamik bir kış sezonunun habercisi tasarımların yer aldığı koleksiyona 90’lar hissi veren güçlü bir siluet hakim. Karamsar ve soğuk kış sezonuna renk getirmeye kararlı olan marka, yeni koleksiyonunda kırmızı, mavi, siyah, beyaz ve sarı gibi renkleri öne çıkarıyor. Kadife gömlekler, ipek kumaşlar, keskin hatlar dinamizmi korurken lüks bir dokuya selam çakmayı da ihmal etmiyor.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *