İSTANBUL’UN ÖNE ÇIKAN KOKTEYL BARLARI

By  |  0 Comments

Tek isteğiniz şehrin koşuşturmacasından sıyrılıp keyifle kokteylinizi yudumlamak ise doğru yerdesiniz. Şehrin en iyi kokteyl barlarını bir araya getirdik.

Alexandra Cocktail Bar

ada5d9db46fc9a580a08030b7c030cd7

Arnavutköy’ün yeni gözdesi Alexandra Cocktail Bar, La Capria Bosphorus otelininin girişinde yer alıyor. Robin’s Kitchen şefi Bilal Mert’in danışmanlığında ilerleyen kokteyl bar; samimi bir atmosfere, farklı müzik tarzına ve nefis kokteyllere sahip. Sabah erken saatlerde başlayan kahve servisi, ilerleyen saatlerde yerini sosyal kokteyllere bırakıyor.

Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 50, Beşiktaş, İstanbul

Külhanbeyi

külhanbeyi

İsmi Türkçe ama kurucusu Amerikan. The House Cafe’nin alt katına Kevin Patnode tarafından açılan Külhanbeyi, kokteyl kültürünü farklı bir noktaya taşıyor. Sadece 25 kişilik bir programa sahip olan barda, herbir kokteyl göndermeli ve eğlenceli isimler taşıyor. Patnode ise müşterileri ile sohbet ederek onlara özel kokteyller hazırlamayı pek seviyor.

Asmali Mescit, No: 3B Downstairs, Asmalı Mescit, General Yazgan Sk., 34430 Beyoğlu/İstanbul

Long Bar – Raffles Istanbul

longbar

“Singapore Sling”in yaratıldığı Raffles Hotel Singapore’un ünlü Long Bar’ına bir saygı duruşu niteliğinde olan bu barda kalabalığın ortasında kendinize ait zaman yaratmanız mümkün. Lüksü ne yaptığınız değil nasıl hissettiğinizdir diye nitelendiren Raffles’ın Long Bar’ında yer alan imza kokteyli de haliye Singapore Sling. Konsept restoranın hemen yanında yer alan bu barda canlı bar atmosferi, özel kokteyller ve güncel müzikleri bulmak mümkün.

Raffles İstanbul, Zorlu Center, Balmumcu Mahallesi, Barbaros Bulvarı, Beşiktaş, İstanbul

Efendi

efendi

Nişantaşı Topağacı’nda yer alan Efendi, kokteyl söz konusu olduğunda son dönemlerin yükselenlerinden biri. Konsepti, müziği, menüsü ve tabii ki kokteylleriyle kendine güvenen Efendi’de 9 adet isimleri kendisine özel kokteylin yanı sıra, 6 adet de klasik kokteyl sunuyor. Soul, caz ve funk müzikleri eşliğinde keyifle kokteylinizi yudumlamak istiyorsanız, Efendi tam size göre.

Nişantaşı › Teşvikiye Mahallesi, Hacı Emin Efendi Sokak, No 28/A, Şişli, İstanbul

5 Cocktails & More

5 cocktails & more

Şehrin yenisi 5 Cocktails & More Beyoğlu Asmalımescit’te konumlanıyor. profesyonel mixolologist’lerin elinden çıkan 30 imza kokteyli ile en iyi olma iddiasını ortaya koyuyor. Sıcak ortamı, stil sahibi ambiyansı, güzel müziği ve nefis kokteylleriyle modern ile bohem dokuyu Asmalımescit ile buluşturan kokteyl barında, kendi damak tadınıza uygun “Haute Couture” bir kokteyl oluşturmak da mümkün. Akşam 5’ten sonra kapılarını açan 5 Cocktails & More’da kimse yabancı değil, herkes sizin yeni arkadaşlarınız.

Beyoğlu, Asmalı Mescit, Müeyyet Sk. No:5, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *