THE COOLEST SHORT HAIR STYLES INSPIRED BY HOLLYWOOD GENTS

By  |  0 Comments

Yazı: Merve Yazkan

Kış ayları; cilt bakımı şöyle dursun, saç kesimleri için de oldukça kafa karıştırıcı zamanlardan biri olabilir. Bakımı zor, şekle sokması kimi zaman imkansız olan uzun saçlar ile uğraşmayı kimse istemez. Özellikle de klasik kısa saç kesimleri, kış stilinizde sizi bir sonraki seviyeye taşıyabilecekken, bir doz Hollywood esintisi ile beraber.

O zaman başlayalım: 5 Hollywood erkeği, 5 kısa saç kesimi, 5 farklı ilham.

Leonardo Di Caprio

86th Annual Academy Awards - Arrivals

Leonardo Di Caprio’nun saç stilinin sırrı, ıslak saçına serum uygulanmasında saklı. Jel serum uygulanan saç, ardından çoğunluğunu bir tarafa yatırarak ve ufak bir tarak yardımıyla sağ köşeye yatırılarak klasik görünümünü alıyor. Siz de saçlarını biraz yola sokmak ve klasik bir görümün kazanmak istiyorsanız, Leo saç stili sizin için biçilmiş kaftan.

Ryan Gosling

"Lost River" Premiere - The 67th Annual Cannes Film Festival

Gosling, her yüz ve saç şeklini imrendirecek en kolay saç stillerinden birine sahip. Yan kısımlar daha uzun ve ince, yukarıya doğru yavaş yavaş kısalan saçlar tam tepe kısmında uzunlu kısalı yerlerini alırlar. Saçlarınızı ayırıp istediğiniz tarafına da birazcık ekleme. İşte bu kadar.  Dipnot: Kadınların sizi Ryan kadar sevmesi garantili değildi.

Hugh Jackman

American Theatre Wing's 68th Annual Tony Awards - Arrivals

Hollywood’un sinema filmlerindeki karakterleri ve kırmızı halı görünümleri için güvendiği isim Jason Schneidman, Hugh Jackman’ın saç stilinden “Wolverine hissini tutmak fakat daha giyilebilir şeyler yapmak istedik“ şeklinde konuşuyor.

Jackman’ın saç kesimi tamamen, yanların daha kısa kesilmesi fakat bir tarafın biraz daha fazla uzun olmasıyla ilgili. Yukarda kalan uzun taraf ise hafif bir jel serum ve bir tarak yardımıyla arkaya doğru taranıyor. Yani, biraz daha fazla vahşi gözüküyor, tam kesilmemiş hissi veriyor. Çünkü büyük ihtimalle Wolverine, saçlarını pek sıklıkla taramıyordur.

Alexander Skarsgard

Premiere Of HBO's "True Blood" Season 4 - Arrivals

Ünlü erkek stylisti Elle Medico’nun söylediğine göre bu görünümü çoğu erkek kullanabilir, özellikle de açık bir alına sahip olanlar. Ön kısmın daha uzun ve diğer tarafların daha kısa olması görünüme illüzyon hissi veriyor. Böylelikle denge sağlanmış oluyor.

Chris Pine

The Tonight Show with Jay Leno - Season 20

Kare çene hattına mı sahipsiniz? Güzel. Chris Pine saç kesimi tam da size göre. Kısa saç tercih edin ve yan tarafları da kısa, ince tutun ve bırakın saçlarınız sadece kurusun. Sonra biraz da briyantin ekleyin. Tebrikler, havalı bir saç stiline sahipsiniz.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *