THE COOLEST PERFUMES FOR SUMMER SEASON

By  |  0 Comments

Güneşin bize bolca göz kırptığı şu günlerde, parfüm dünyasının en çok ilgi gören kategorisi olan sofistike kokular yine bu yaz sezonunda çokça karşımıza çıkacak. Siz de girdiğiniz ortamlara yaz ambiyansına uymak için erken davranmaya ne dersiniz? Sahilde, denizde, havuzda veya şehir içinde içinizi açacak ve size en çok yakışacak olan stil sahibi parfüm önerileri sizin için derledim…

Yazı Alexander Koko

Denize dalmanın verdiği serinlik hissini en taze örneği olan Dolce & Gabanna’nın yeni Light Blue Italian Zest parfümünü yaz boyunca yanınızdan ayıramayacaksınız. Akdeniz yazının tazeliğini, ışıltısını ve tenselliğini sizin için yakalamaya hazır. İlk kokladığınızda burnunuza hemen içindeki ardıç, bergamot, greyfurt ve Sicilya mandalinasının canlandıran maskülen harmanı çarpar, daha sonra gün içinde aromatik biberiye, Sichuan biberinin perde arkasındaki baharatı, zevk düşkünü gül ağacı ile ahenge dalmaya devam eder ve en sonunda misk ağacının, tütsünün ve meşe yosununun ölçülü harmanı teninize odunsu baharatsı bir iz bırakır.

 

Eşsiz maskülenlik vizyonu ile kuralları yıkan Givenchy’nin yenilenmiş Gentleman. Cömert ve zarifçe yaşayan, kesinlikle başkalarına karşı açık olan şehirli erkeği temsil ediyor. Teninize ilk sürdüğünüzde paçuli ve deri notası kokuya maskülen bir karakter katarak farklılığını ortaya koyuyor, daha sonra kokunun tam kalbine yerleştirilen klasik lavanta dokunuşu, asil iris ile başkalaşır ve en sonunda içindeki taze ve tatlı armut ekstrası sizi baştan çıkarmaya hazır. Kendine güvenen, çekici, duyarlı, klişeleri önemsemeyen, özgür ve cesur bir erkekseniz bu koku sizin ruhunuza hitap ediyor demek.

Çarpıcı, eşsiz ve mükemmel. Bu üç anahtar sözcük Tom Ford‘un en yenisi olan Fabulous parfümünü anlatıyor. Tüm gerçeklerini ortaya koyan adıyla ve özel hazırlanmış karışımlar sayesinde yaz geceleri boyunca hem fresh hem de sofistike kalmak isteyen erkekler için yaratılmış adeta. Teninize ilk sürdüğünüzde Orayantal derinin baş döndüren esintisi burnunuza çarpar, daha sonra ışıltılı adaçayı ve taze lavantanın aromatik uyumu tüm dikkati üzerinize çekmeye devam eder ve en sonunda bağımlılık yaratan tonka çekirdeği, zambak çiçeği ve sıcak amber ile birleşip teninize yumuşak bir İtalyan aroması bırakır. Özgüveni ve lüksü bir arada yaşamayı seven şehirli erkekler için ideal.

Su ve ferahlık tanrılarından alınmış ilhamın bir eseri olan Paco Rabanne’nin Invictus Aqua. Şehirli modern erkekleri şehvetin baş döndürücü doruklarla buluşturmaya hazır. Ilk sürdüğünüzde burnunuza ferah deniz notası ve ambersi odun güçlü bir şekilde çarpar, daha sonra gün boyunca her yerinizi saran taze greyfrut granitleri ve esmer amber akoru ortaya çıkar ve en sonunda ıslak menekşe yaprakları ve şehvetli menekşe ağacı teninize serin ve odunsu bir iz bırakır. Atletik ruhlu, rekabeti seven ve zafere koşmaktan yorulmayan erkeklerin özel kokusu.

 

 

 

Gerçekliği daha üst boyutlara taşıyan, karmaşıklığı ve koku deneyimindeki akışı arttıran, odunsu Prada L’Homme Intense. parfümünü seçmeye karar verdim. İçindeki kaliteli içerik yeni yöntemlerle yalınlaştırılmış, çoğaltılmış ve yalnızca eşsizliği ile tanımlanabilecek tek yoğun halindeki ebedi yönlerine vurgu yapan nota kombinasyonları içeriyor. Teninize ilk sürdüğünüzde yoğun bir şekilde sarı zambak ve sümbülteber’in çiçeksi notaları burnunuza çarpar, daha sonra cömert dozlardaki Ylang-Ylang ise Paçulinin katılımıyla kendini iyice göstermeye devam eder ve en sonunda şehvetli tonka fasülyesi, amber ve beyaz deri karışımıyla birleşiyor, böylece Oryantal bir vurguya bürünüp çarpıcı bir tenselliği ortaya çıkarıyor. 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *