SİNEMA: HAFTANIN FİLMLERİ

By  |  0 Comments

Bu hafta vizyona giren en cool 3 filmi sizin için seçtik. İyi seyirler!

YARGIÇ (THE JUDGE)

215560.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Savunma avukatı Hank Palmer, yıllar sonra doğup büyüdüğü şehri yeniden ziyaret eder. Annesini kaybetmiştir ve cenazesine katılmak için oraya geri dönmüştür. Gittiğinde olan bitenle ilgili bilgisi yokken annesinin ölümüyle ilgili gerçeği sonradan öğrenir: Annesi bir cinayete kurban gitmiştir. İşin tuhaf yanı da bütün kanıtlar bir şekilde Hank’in babası, Alzheimer hastası ve Hank’in annesinden yıllar önce boşanmış olan kasaba yargıcı Joseph Palmer’ı işaret etmektedir. Gerçekleri öğrenmek için mücadele eden Hank için aynı zamanda yıllar önce bıraktığı ailesiyle yeniden bağ kurmanın zamanıdır.

Yönetmen: David Dobkin

Oyuncular: Robert Downey Jr., Robert Duvall, Billy Bob Thornton

Ülke: ABD

UNUTULMAZ AŞK (THE BEST OF ME)

192765.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Dawson ve Amanda, lisede birbirlerine aşık olan ancak yolları ayrıldıktan sonra bir daha görüşmeyen iki eski aşıktır. Lise bitmiş ve aradan 20 yıl geçmiştir. Şimdi en sevdikleri arkadaşlarından birini kaybetmişler, cenaze töreni için birlikte büyüdükleri kasabaya geri dönmüşlerdir. Yıllar sonra yaşanan bu büyük buluşma, bu süreçte akıllarından çıkaramadıkları büyük aşklarını yeniden alevlendirmeye yeter. Ne var ki 20 yıl önce yakalarını bırakmayan, ayrılmalarına neden olan güçlerin bugün çok daha büyük tehlikeler yarattığı gerçeğiyle karşılaşırlar.

Yönetmen: Michael Hoffman

Oyuncular: Michelle Monaghan, James Marsden, Liana Liberato

Ülke: ABD

İNCİR REÇELİ 2

455501.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Metin, sevdiği kadını, Duygu’yu kaybettikten sonra uzun süreli bir yas dönemine girer. İncir Reçeli filmini çekmiştir ama hayata karşı hiçbir arzusu kalmamıştır. Barda akşamları programa çıkan ve kendi şarkılarını söyleyen Metin’in yolu beklenmedik bir anda Gizem’le kesişir. Çaldığı barda barmen olarak işe başlayan Gizem, Metin’in duvarlarını aşabilecek midir? İkisi de geçmişinde benzer şeyler yaşamış bu iki insan arasında yeni bir hikaye mümkün müdür?

Yönetmen: Aytaç Ağırlar

Oyuncular: Halil Sezai Paracıkoğlu, Şafak Pekdemir, Sinan Çalışkanoğlu

Ülke: Türkiye

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *