SİNEMA: HAFTANIN FİLMLERİ

By  |  0 Comments

Bu hafta vizyona giren en cool 3 filmi sizin için seçtik. İyi seyirler!

EVRİM (TRANSCENDENCE)

192102.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Dr. Will Caster, büyük buluşlar yapmış, şimdilerde ise bir önemli yapay zeka projesini yürüten bir bilim adamıdır ve bu nedenle teknoloji karşıtı birtakım radikal grupların tepkisini çekmektedir. Nihayetinde bu kişilerin istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir terörist grubun saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim insanı olan eşi Evelyn, Will’in beynini gelişmiş bir süper bilgisayara entegre eder. Will’in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Dahası Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar. Fakat terörist grup Will’in hala hayatta olduğunu fark edince, süper bilgisayarı yok etmek için harekete geçer.

Yönetmen: Wally Pfister

Oyuncular: Johnny Depp, Rebecca Hall, Paul Bettany

Ülke: ABD, İngiltere

SEÇİLMİŞ (THE GIVER)

thegiver

Dünyanın düzeni yaşanan bir kaos sonrası tamamen değişmiştir. Uygarlık tarihi ile tamamen bağları kopartılmış yeni nesiller yetiştirmek için, “Yaşlılar” adı verilen bir grup yeryüzündeki renk, din, düşünce gibi farklılığı tanımlayacak tüm sıfatları ortadan kaldırırlar. Artık dünya sadece siyah ve beyazdır; dümdüz, denizler, dağlar, engeller yoktur. Sadece güneşin açtığı tek tip iklim vardır. İnsanların aile bireyleri dışında birbirlerine dokunmaları, yalan söylemeleri, dili yanlış kullanmaları ve sınırlar dışına çıkmaları yasaktır. Dahası hiç kimsenin duyguları, hissiyatları ve anıları yoktur. Böyle bir düzen içerisinde ergenliğini tamamlayıp, yaşıtları gibi hayatta kendisine verilecek görevi bekleyen Jonas, ummadığı bir sürprizle karşılaşacaktır.

Yönetmen: Phillip Noyce

Oyuncular: Jeff Bridges, Meryl Streep, Brenton Thwaites

Ülke: ABD

SİHİRLİ AY IŞIĞI (MAGIC IN THE MOONLIGHT)

MOON

Usta illüzyonist Stanley, çocukluk arkadaşının ısrarıyla ailesini malikanelerinde ziyaret etmeyi kabul eder. Asıl amacı, buraya annesiyle birlikte davet edilen genç medyum Sophie’yi gözlemlemektir. Zira hayatını, insanları sahte vaatlerle kandıran medyumların foyalarını ortaya çıkarmaya adamıştır. Bu nedenle kimliğini gizleyen ve kendini iş adamı olarak tanıtan Stanley,  genç kadına yaklaşmak ve iddia ettiği medyumluk güçleriyle insanları kandırıp kandırmadığını anlamaya çalışacaktır. Ancak Sophie’nin güzelliği ve sevimli cazibesine kapılmamak Stanley için hiç de kolay olmayacaktır.

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Colin Firth, Emma Stone, Eileen Atkins

Ülke: ABD

 

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *