SİNEMA: HAFTANIN FİLMLERİ

By  |  0 Comments

Bu hafta vizyona giren en cool 3 filmi sizin için seçtik. İyi seyirler!

PRENS (THE PRINCE)

the-prince

Las Vegas polis departmanından emekli olmuş eski bir dedektif, tam her şeyden elini ayağını çekmişken sahalara geri dönmek zorunda kalır. Kızı kaçırılan dedektif Paul, bunu yapanlardan intikam almakta kararlıdır. Diğer yandan, görevdeyken edindiği düşmanlar, uzun zamandır pusuya yatmış, intikam için onun geri dönmesini bekliyorlardır. Paul, kendini zorlu ve çift taraflı bir maceranın ortasında bulacaktır.

Yönetmen: Brian A. Miller

Oyuncular: Jason Patrick, Bruce Willis, John Jusack

Ülke: ABD

DRACULA: BAŞLANGIÇ (DRACULA UNTOLD)

dracula-untold

15 yy’da Transilvanya toprakları, III. Vlad ve eşi Mirena’nın yönetimi altındadır. Ülkelerini gitgide büyüyen Osmanlı tehdidine karşı ezdirmeden, barış içerisinde yaşatmak isterken beklenmedik bir tehdit ile karşılaşacaklardır. Zira Osmanlı İmparatoru Sultan II. Mehmed, Eflak’tan Vlad’ın oğlu Ingeras’ın da aralarında olduğu 1000 erkek çocuğun alınarak Osmanlı ordusunda asker olmalarını ister. Vlad, hayati bir karar aşamasına gelir. Ya oğlunu ve halkını sultana verecektir ya da Türkleri yenmek için bir canavardan destek alarak, ruhunu şeytana satacaktır. Broken Tooth dağında pazarlık yaptığı şeytan, ona hiçbir insanoğlunda olmayan bir gücü bahşedecektir ama o günden sonra Vlad’ın insan kanına olan susuzluğu da doymak bilmeyecektir…

Yönetmen: Gary Shore

Oyuncular: Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper

Ülke: ABD

PEK YAKINDA

pek-yakında

Hayatını korsan DVD’cilik ve beraberindeki birtakım kanunsuz işlerle kazanan Zafer, bir gün karısından büyük bir posta yer ve anlar ki bu işleri bırakmazsa evliliği bitecektir. Kanunsuz işlere tövbe eden Zafer, ailesini geri kazanmak için figüranlık yaptığı, kendi deyimiyle eski ‘oyunculuk’ günlerine geri döner. Amacı o günlerden gelen sinemacı dostlarıyla yeniden bir ekip oluşturmak ve 1970’lerden beri çekilememiş fantastik bir proje olan “Şahikalar-Kötülüğün Sonu” adlı filmi çekmektir. Fakat kurduğu ekibin yetenekleri de bir noktada takılır ve kendilerini eğlence ve aksiyon dolu bir maceranın ortasında bulurlar.

Yönetmen: Cem Yılmaz

Oyuncular: Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ozan Güven

Ülke: Türkiye

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *