SİNEMA: BU HAFTA VİZYON’DA 3 COOL FİLM VAR

By  |  0 Comments

Bu hafta vizyon’a girecek olan 3 cool filmi sizin için seçtik. Hafta sonu boyunca keyifli seyirler dileriz!

Körlük ( Blind )

Ingrid ve Morten evliliklerini sessiz sakin bir şekilde sürdürmektedir. Yazarlık yapmakta olan Ingrid, görme yetisini kaybeder ve onun için yeni bir hayat başlar. Kör olmasıyla birlikte seslere olan hassasiyeti artar ve bundan keyif alır. Doğanın sesini dinlemek, hatta araba sesi ya da radyo sesleri dahi günlük hayatın melodisi gibi gelmektedir. Ancak yanlarına taşınan yeni komşuları zamanla Ingrid’i tedirgin etmeye başlar. Başta her şey güzel gitse de Ingrid, Einar ve Elin’in uhaf olduklarını düşünmekten kendini alamaz. Sesler içerisinde akıp giden zamanda Ingrid, hayal ve gerçeği ayırt etmeye çalışır ve bu sırada akli dengesini de korumak için büyük çaba sarfeder. Gerilimli olduğu kadar mizahı da elinden bırakmayan hikayenin yönetmen koltuğunda Norveçli yönetmen Eskil Vogt bulunuyor.

korlukgal

Yıl: 2014

Yönetmen: Eskil Vogt
Oyuncular: Ellen Dorrit Petersen, Henrik

Rafaelsen, Vera Vitali

 

İnsan Avı (A Most Wanted Man)

Yarı Çeçen yarı Rus kökenli olan bir adam yasadışı yollardan Hamburg’a giriş yapar. Bir şeylerden kaçarken kendisini müslüman mahallelerinden birinde kendini sığınmacı olarak bulur. Türk bir aile tarafından misafir edilir ve bu süreçte geçmişinden biraz da olsun kurtulmuş olur. Ama bir sorun vardır kaldığı süre içerinde eve misfiri ziyaret etmeye gelenler olur ve sayıları gittikçe artmaktadır.

insanavigal

Yıl: 2014

Yönetmen: Anton Corbijn

Oyuncular: Rachel McAdams, Robin Wright, Philip Seymour Hoffman

 

Ninja Kaplumbağalar ( Teenage Mutant Ninja Turtles )

Şehrin kahramanlara ihtiyacı vardır. Karanlık, New York´u esir almıştır. Shredder ve onun yancıları demir bir pençe gibi tüm polis teşkilatı ve politikacıları emri altına almış. Şehir tamamen ümitsiz bir durumdadır taa ki pek de normal olmayan dört kardeş kanalizasyondan çıkıp şehrin yeni kahramanları olan Teenage Mutant Ninja Turtles olana kadar. Grup amansız muhabir April O´Neal (Megan Fox) ve onun deli kameramanı Vern Fenwick ile birlik olup Shredder´in şeytanca planlarına koymaya karşı savaş vermek zorundadırlar.

ninjakaplumbagalargal

Yıl: 2014

Yönetmen: Jonathan Liebesman

Oyuncular: Megan Fox, Will Arnett, William Fichtner

 

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *