ÖZGÜRLÜK ADASI : SZIGET BUDAPEST 2014

By  |  0 Comments

sziget2

Yazı Alexander Kokoskeriya

11-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmiş olan Sziget Festivali’nde 70 ülkeden gelen 500.000 festival severle birlikte 60’tan fazla sahnede yüzlerce dünya yıldızını gördük, bir hafta boyunca hiç durmadan fütursuzca eğlenerek Özgürlük Adası’nın keyfini çıkardık.

sziget8

Her yıl Ağustos’un ilk haftası düzenlenen Sziget Festival ABD ve Japon festivalleri ile çakıştığı için bu yıl 11-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmiş ve güçlü bir uluslararası line-up ile yine hayatımızın festival-tatili oldu.

 sziget10

Açılışını Deadmau5 ve kapanışını Calvin Harris’in yaptığı Sziget’te bu sene yağmurlu hava olmasına rağmen herkes çok eğlendi. Size tekrar muhteşem line-up hatırlatmak istiyoruz; Queens of the Stone Age, Anti-Flag ve Ska-P, The Prodigy, Placebo, Macklemore, Calvin Harris, Outkast, Skrillex, Lily Allen, Bastille, Manic Street Preachers, Imagine Dragons, The Kooks, Jake Bugg, Stromae, London Grammar, Bombay Bicycle Club, Miles Kane, Tom Odell, Klaxons.

outkast2

Bonobo, Jagwar Ma, Palma Violets, Wild Beasts, Crystal Fighters, The 1975, La Roux, Deadmau5, Axwell, Die Fantastischen Vier, Michael Kiwanuka, Laidback Luke, Darkside, The Big Pink, Fink, Kavinsky, Borgore, Mount Kimbie, Brody Dalle, Girls in Hawaii, starlight Girls,Blink182.

sziget11

A Day to Remember,Fedde le Grand,Jimmy Eat World,Casper,El Junto Cadaveres,Bassekou Kouyate and Ngoni Ba,Rupa and The April Fishes,The Sexican,Dj AIKOVSKI ft.Wonder and Mc Wasp,Terakraft.

sziget1

 76 hektar ormanlık bir adaya kurulmuş olan Sziget festivalinde festival severler, 60’tan fazla sahnede seyredecekleri muhteşem konserlerin yanı sıra Sziget sirkinden dev sokak tiyatrosuna, tribute sahnesinden, barlar sokağına kadar daha birçok etkinlik ile müzik ve eğlenceye her sene doyuyor. Evlenme/boşanma çadırı, poker turnuvası, striptiz kulübü, Irish pub, tarot labirenti, masaj salonu özgürlük adasında karşınıza çıkacak sürpriz etkinliklerden sadece birkaç tanesi!

sziget9

Bunların dışında bu yıl Sziget topluluk bahçesi ile 45 yıl önce düzenlenen ve bütün festivallerin anası olan Woodstock ve 100 metrelik sembolik duvar ile 25 yıl önce gerçekleşen Berlin duvarı’nın yıkılısı anıldı. Ayrica geçtiğimiz yıl büyük mutlulukla karşılanan Sziget Beach ve ana sahne partileri bu yıl da festivalcilerin eğlencesi oldu.

sziget3

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *