ÖZGÜRLÜK ADASI ‘SZIGET’ : MÜZİK FESTİVALİ VE ÖTESİ!

By  |  0 Comments

Yazı ve derleme: Alexander Koko

Fotoğraflar: Aytekin Yalçın

Bu sene Budapeste’de 10-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmiş olan Sziget Festivali’nde 95 ülkeden gelen 440.000 festival severle birlikte 60’tan fazla sahnede yüzlerce dünya yıldızını görüp bir hafta boyunca hiç durmadan fütursuzca eğlenerek Özgürlük Adası’nın keyfini ekipçe çıkardık.

sz2

Her yıl Ağustos’un ilk haftası düzenlenen Sziget Festival ABD ve Japon festivalleri ile çakıştığı için bu yıl 10-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti ve güçlü bir uluslararası line-up ile yine hayatınımızın festival-tatili oldu!

5

Bir sene boyunca heyecanla beklemiş olduğumuz line-up’ta başta Robbie Williams, Florance and the Machine, Martin Garrix, Alt-J, Mo, Foals, Marina and the Dimonds, Interpol, Knife Party, Paloma Faith, Selah Sue, Vitalic, Yellow Claw, Future Islands, Typhoon ve William Fitzsimmons gibi sanatçıların muhteşem performanslarını izledik.

sz5

1

76 hektar ormanlık bir adaya kurulmuş olan Sziget festivalinde festival severler, 60’tan fazla sahnede seyrettiğimiz muhteşem konserlerin yanı sıra Sziget sirkinden dev sokak tiyatrosuna, tribute sahnesinden, barlar sokağına kadar daha birçok etkinlik ile müzik ve eğlenceye doyduk.

sz4

Evlenme/boşanma çadırı, poker turnuvası, striptiz kulübü, Irish pub, tarot labirenti, masaj salonu özgürlük adasında karşınıza çıkacak sürpriz etkinliklerden sadece birkaç tanesiydi! Ayrica geçtiğimiz yıl büyük mutlulukla karşılanan Sziget Beach ve ana sahne partileri bu yıl da festivalcilerin büyük eğlencesi oldu.

sz3

Her yıl 400.000’den fazla müzik tutkununun katıldığı rock’tan elektronik müziğe, punk’tan folk’a, jazz/blues’dan pop’a, Balkan ve diğer kültürlerin farklı tarzlarını içeren müzik şölenine katılmak ve özgürlük adasında 1 hafta gönlünce eğlenmek isteyenler şimdiden hazırlanın, Sziget Türkiye sizi Sziget’e götürmeye devam edecek…

sz1

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *