Yaz geliyor, NEDENSE

By  |  0 Comments

Yazı: Oben Budak

Yaz sezonunda neler çıkacak acaba diye derin arayışlarımızı ve trend takiplerimizi sürdürürken konuyu daha bir realist şekilde hayal edince yazın güzellikleri aklıma geldi. Hangisini giyeceğin değil de ne giyeceğin daha önemli kanımca. Mesela metalik renklerde terliklerin plajlarda bir hayli fazla olacağı söyleniyor ama benim için terlik giyecek olma olgusu yeterli. Metalik konulara hazırlığım tabi ki var! En altınından bir plaj çantam ve Emre Erdemoğlu’nun defilesinde kullandığı parçalardan arakladığım altın ayakkabılarım yaz hazırlığımı bitirdi bile. Çünkü artık önemli olan yaz mevsiminin geliyor ve şu lanet kıştan kurtuluyor olmamız.

Yazların eğlenceli olduğu kadar eğitici olması da bir tek benim başıma gelen bir olgu değil herhalde , ne dersiniz? Yaz boyu hem çalışıp hem eğlenen kitle olarak Alaçatı’nın muhtarlığını yaptığım dönemleri hatırlıyorum da, neler yaşandı Ege’de. Sanırım ilerde 2014 yazı ile ilgili kitap yazmam gerekecek, çünkü bu kadar eğlencesi, entrikası, kahkahası, gözyaşı, aşkı, dramı eksik olmayan bir yazım daha olmamıştı.  Alaçatı’daki evim ev değil bir rehabilite merkeziydi sanki. Her gelen huzur buluyordu anlamında değil, aklını kaybeden bende alıyordu soluğu diyebilirim. Gerçekten ağustos ortasına doğru bir ev yönettiğimi değil, tımarhane işlettiğimi düşünmeye başlamıştım. Hani, benim bir şey yapmama imkan olmayan, doktor elinin bulaşmasının şart olduğu vakalar bile oldu.

Hani birini tanımak istiyorsan onunla tatile çık, derler ya eskiler. Tatile çıkma konusuna bir de sarhoş olma eklenince ortamın şiddet katsayısı arttı da arttı tabi. Bir tatlı huzur bulmaya gittiğim Çeşme, bana anca 6 seansta çözebileceğim bir psikolog ziyaretleri ve karaciğeri orada bırakma derecesinde alkole patladı. Her gelen ile sanki bir daha içemeyecekmiş gibi içmek ne saçma bir şeymiş öğrendim. Huzur için tuttuğun eve sürekli arkadaş doldurup bokunu çıkarmanın ne gereksiz bir şey olduğunu da.

Bu yüzden yaz denildi mi çıkması beklenen ayakkabılar, tişörtler heyecanlandırmıyor beni. Kendi ruh sağlığım ilgilendiriyor. Bu sezon karşıma çıkacak delilerle nasıl başa çıkacağımı merak edip duruyorum. Tek bildiğim, güneş var ya güneş, her doğuşunda içimi fena halde ışıldatıyor. Madalyonun öteki yüzü hep parlıyor nedense…

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *