4 DENIM STİLİ 4 FARKLI GİYİM ÖNERİSİ

By  |  0 Comments

Yazı: Merve Yazkan

Klasik Taşlanmış Denim

1- Marc by Marc Jacobs - 460 TL

Marc by Marc Jacobs – 460 TL

Düz kesim, hafif görünümlü jeanler, her erkeğin gardrobunda olması gereken önemli parçalardan. Hiç denime sahip olmamış, ya da bu denli güvenebileceğiniz, uzun süre size sadık kalan ya da her durumda işe yarayan bir jeanle karşılamamışsanız, bu tip denim sizin tam da ihtiyacınız olan şey.

Neyle giyilir?

Tişört ve deri ceket; yakalı Oxford ve siyah ya da mavi spor ceket; yapıya bağlı olarak sneaker ya da klasik ayakkabı.

Selvedge Denim

2- Levi's Vintage - 515 TL

Levi’s Vintage – 515 TL

Bu denim türünü tanımlamak gerekirse ihtiyacımız olan kelimeler; koyu renk, yanları dikişli, dar bir kalıba sahip ve çok çok popüler. Evet, bu denimler son birkaç yılın en popüler denimlerinden biri. Klasik giyimden rocker tarzına kadar uzanan geniş bir stil yelpazesine sahip. Onları işte, kampüste, hafta sonlarında doğru parçalarla eşleştirip kolayca giyebilirsiniz. Ama şüphesiz ki en çok yüksek kalite kıyafetlere yakışıyorlar. Tek sorun, Temmuz ayının sıcağında sizi biraz terletebilirler.

Neyle giyilir?

Tasarım gömlek ve yüksek kalite blazer ya da ceketler; kareli, beyaz tişörtler.

İnce ve Esnek Denimler

3- Frame Denim - 475 TL

Frame Denim – 475 TL

Klasik denimlerin aksine bu model jeanler, daha estetik ve daha modern, daha zarif olarak düşünülebilir. Frame Denim’den bu özel denim, hatasız yapısı ve dar silueti yüceltmesiyle takım elbise giyimine ve lüks dokulara birazcık casual’lık katarak selam çakıyor.

Neyle giyilir?

Dar kadife blazer; takım elbise ceketi ve kravat; lüks olan her şey.

Waxed Denim

4- Alexander McQueen - 1180 TL

Alexander McQueen – 1180 TL

Siyah denimler her ne kadar zamanla solmuş, yıpranmış parçaları akla getirse de bazen, biraz parıltı, cila isteyebilirsiniz. Mesela, biraz parıltıylı ve daha az Jean görünümlü bir tasarımcı parçası. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey waxed bir denim.

Neyle giyilir?

Biker ceket; deri bir ceket; botlar.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *