BAMBAŞKA BİR YILBAŞI DENEYİMİ İÇİN FARKLI TATİL ROTALARI

By  |  0 Comments

Her sene beklenen yılbaşı tatil planları sanırım herkesin takviminde çoktan yerini almış bile fakat size ziyaret edebileceğiniz, özelikle yılbaşı için çok tercih edilmeyen fakat son derece eğlenceli, sofistike ve farklı 3 rotayı çizdik. Şimdiden keyfli tatiller ve iyi seneler!

MACAU

macau-1

Hong Kong’da yer alan Macau’da farklı bir yılbaşı deneyini yaşayabilirsiniz. Bu güzel ada, fazlaca kumarhaneleri ile ünlü öyle ki Kıbrıs ve Las Vegas furyasının Asya’da hayat bulmuş hali diyebiliriz. Her otelde büyüklü küçüklü casinolar mevcut. Bu adanın bu kadar ünlenmesinin ve kumar enstitüsünün gelişmesinin bir diğer sebebi de Çin’de kumar oynanmasına izin verilen tek yer olması. Macau’ya gitmişken görmeniz gereken yerlerde Makau Kulesi, Sao Paulo Katedrali, A-Ma Tapınağı yer alıyor.

REYKJAVIK

8262899594_06bebefd77_b

Kuzey Işıkları2nı görerek yeni yıla girmek istemez misiniz? Reykjavik adı sanı pek duyulmayan ama Forbes’da 2015’te gidilmesi gereken yerler listesinde 1 numarada bulunan İzlanda’da yer alıyor. Reykjavik, oldukça sessiz, sakin, huzurlu bir şehir. Kutuba en yakın başkent olma ünvanını da elinde bulunduruyor. Gezilecek yerler arasında Hallgrímskirkja Kilisesi var. Şehrin en muhteşem yapılarından biri. Kilisinin karşısında yer alan Skólavörðustígur Caddesi ise şehrin en işlek caddesi olma özelliğini elinde bulunduruyor. Orada uzun bir yürüyüşe hayır diyemezsiniz. Seljalandsfoss ve Skogafoss şelalelerinin önünden geçin, Mýrdalsjökull ve ünlü Eyjafjallajökull yanardağlarını ziyaret edin. Geceleri, özellikle kar yağarken bir an durup şehrin masalsı görünümünü zihninize kazımayı unutmayın.

KÜBA

Küba_90059_101016_102328

1940’lar ve 50’lerin filmlerinden birinin içinde gibi hissetmek istemez misiniz? Sıcak insanlar, renkli manzaralar, meşhur sokak eğlenceleri, yeni yıla Küba’da girmek istemenize neden olacak şeylerden sadece bazıları. Küba denince akla ilk gelen şeyleri denemek eğlenceli olabilir. Mesela puro ve rom! Küba’ya gittiğinizde kesinlikle biri Trinidad’a gidip Daquiri veya Mojito’nuzu yudumlayarak Salsa yapmak.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *