COOL PEOPLE | ALİHAN AKER

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Kim olduğuma hala bakıyorum ama ismim Alihan Aker. Kurumsal hayat kaçağı bir girişimciyim. SuCo’nun kurucu ortağıyım ve aynı zamanda Urban Riders’da spinning eğitmenliği yapıyorum.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? 

Yılın “o zamanına” denk geldi bu soru çünkü annemin yılbaşı süsleri diyeceğim. Ben ilkokula giderken Londra seyahatinden getirmişti. O günden beri kurduğum her yılbaşı ağacını onlar süsler. 

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Canım Etro kazağım 🙂

alihan1

Dolabındaki  en cool parça?

Bu sene aldığım siyah Björn Borg botlarım. Yıkılsın!

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Uuu özür diliyorum ama net tailor made! Ben %90 sadece siyah giyiniyorum. O yüzden tek markanın bütün siyah parçalarının üzerime fit olması çok zor.

İstanbul’un en cool mekanı?

Urban Riders 😉

alihan2

 

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Hepimiz İstanbul’un  binalarının,  tabelalarının, yollarının, ışıklarının, dükkanlarının, restoranlarının uyumsuzluğunun farkındayız. Daha 10 sene önce büyüyen semtlerin bile bütün yapıları çarpık. O yüzden bence belli başlı 10 semti çıkar, gerisini baştan yaratmak isterdim.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Bir arkadaşımın hediye ettiği Catwoman tablosu.Gerçi o tabloya karşı aynı şeyleri hissetmiyor ama olsun 🙂

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Eliz Sakuçoğlu. Sporcu hayat tarzından dolayı giydiği her şeyin çok enerjik durduğunu ve onun kendi enerjisini yükselttiğini düşünüyorum. Kadın Les Benjamins ceketi davette giyince oraya uygun oluyor, ertesi gün sabah kahve içerken giyince ceket sanki o an için yaratılmış gibi duruyor.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/parti/şehir ve nedeni?

Rotterdam’daki Ahoy Convention Centre’da Coldplay konserine gitmiştim. Saf mutluluk yaşadık. Herkes en az bir kere bir Coldplay konserine gitmeli bence. En sevdiğim, zevk aldığım partiler ev partileri. Yasin diye bir arkadaşım var. Onun çaldığı her yer benim için parti. Kaç kişi olduğu önemli değil. Stockholm! Neden mi Stockholm? J Öncelikle İsveç’in başketi olması, İsveç aşığı bir insan olarak benim için yeterli bir sebep zaten. Onun dışında Stockholm, ulaşımıyla, hayat kalitesiyle, barları, işyerleri, after work;’leri, sporcu halkıyla vs. bir şehrin olabileceği en optimum hayata sahip bence.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *