COOL PEOPLE | ARMAĞAN OĞUZ

By  |  0 Comments

armagan 3.jpg.png

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?
Ben Armağan Oğuz, 11 şubat 1984 tarihinde  İstanbul’da dünyaya geldim. Yaşamımın bugüne kadarki büyük kısmını İstanbulda geçirdim, 2004 senesinde İstanbul Erkek Lisesinden ve bundan 4 yıl sonra  Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldum. Mezun olduğum yıl “2008 Best Model of Türkiye” ödülünü aldım ve sonra aynı sene “Best Model of the World” yarışmasında Türkiye’ ye ikincilik ödülünü getirdim. Daha sonra Newyork’a yerleştim ve kariyerime New York Film Academy’ de aldığım sinema oyunculuğu eğitimiyle devam ettim. Bu dönemde hem  modellik kariyerime devam ediyor hem de oyunculuk kariyerime başlamış bulunuyordum. 2011 sonbahar/kış kreasyonu defilelerinde New York Fashion Week‘te yeraldım. Ardından oyuncu olarak Amerika’da bazı okul projelerinde ve  bağımsız filmlerde  roller almaya başladım.  Amerika’daki oyunculuk eğitimimi Hollywood Film Akademisi’nde tamamladım. 2012 yılında Türkiye’ye dönüş yaptım. Son 6 aydır  oyuncu koçum Ümit Çırakla oyunculuk teknikleriyle alakalı çalışmalarımız sürdürüyoruz. Modelliğe de tam profesyonel olarak devam ettiğim bu dönemimde tam donanımlı bir oyuncu olduğum düşüncesindeyim. Kim olduğumu da özetle şöyle ifade edebilirim; Farklı projelerle insanlara farklılık göstermeye  hazır, sürprizlerle dolu biriyim.

armagan 2.jpg

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)
Hayatımın her döneminde benimle olan kaykayım tabiki. 8 yaşından itibaren  kaykay kaymaya başladım, hala evimde kaykayım durur ve fırsat buldukça kayarım.

Aldığın en pahalı parça hangisi?
Müzik yaptığım yıllarda aldığım Synthesizer’ım.

Dolabındaki  en cool parça?
Dolabımdaki en cool parçam kendimin kesip şekillendirdiğim t-shirtüm. Çok cool oldu gerçekten:)

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?
Tek bir markadan giyiniyor olsaydım tercihimi Dior Homme‘dan yana kullanırdım. Siyah beyaz ağırlıklı kreasyonu ve sadeliğiyle tarzını çok iyi  yansıtabilen bir marka olması beni hep etkilemiştir. Fiyatları da sadece Dior dan oluşan bir dolabım olmasına mani olan önemli bir etkendir tabii ki:)

İstanbul’un en cool mekanı?  
Açıkçası İstanbul denilince Nu Teras aklıma geliyor, manzarasıyla, mutfağıyla ve bana hitap eden  muzik tercihleriyle beni mutlu eden bir mekandır. Bir de geçen hafta ilk defa gittiğim  işletmesini Cengiz Can Atasoy’un yaptığı  Kilyos Suma Beach beni şaşırtan ve etkinlikleri kesinlikle takip edilmesi gereken bir yer olduğu düşüncesindeyim.

armagan

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?
Ben İstanbul’u olduğu gibi seviyorum, sevdiğim şeyleri değiştirmek bana göre değil ama Taksim Gezi Parkı’nı Central Park gibi insanların keyifle vakit geçirebilecekleri bir yere dönüştürmek isterdim açıkçası.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?
Yaklaşık 8 ay önce yeni evime taşındım, dekorasyonumu da özenle yaptım, benim için her parçanın değeri ve anlamı büyük. Fakat yakın  dostumdan ev hediyesi olarak aldığım tasarımını da kendisinin  yaptığı  aydınlatmalı sehpamın yeri bir başka benim için.

Stil sahibi olarak ilham aldığınız biri var mı? Kim/neden? 
Cristian Bale, çünkü o stil değiştirmeyi seviyor ve önce kendi stilini buluyor ardından kıyafet ve aksesuarla da  tamamlıyor.

Bugüne kadar en zevk aldığınız mekan/party/şehir ve nedeni?
New York’ta Midtown’da bulunan  sahne performanslarıyla ve gece şovlarıyla  meşhur  “The Box” isimli mekan.  Süper bir sahne ekibi, performanslar ve sizi etkisinde bırakacak bir ambians.. Kesinlikle görülmeli!! Reklam gibi oldu:)

*Adam in Town Nisan sayısı için kamera karşısına geçen Armağan Oğuz’un çekim ve videosuna buradan ulaşabilirsiniz… 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *