COOL PEOPLE | ARMAN YILDIZ

By  |  0 Comments

arman yıldız

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?
Avusturya Lisesi mezuniyetinden sonra İngiltere’de hukuk öğrenimi görmüş 25 yaşında bir genç Arman Yıldız.
Ona çizilen yollar yerine hayallerinin peşinden gitmeyi tercih eden, soyadı gibi “yıldız” olma yolunda ilerlemeye çalışan biri.
“Şarkılarım,duygularımı ve düşüncelerimi ödünç verdiğim an’dır” diyen ve bugünlerde kendi adını verdiği ve albüm prodüktörü İskender Paydaş olan “ARMAN” adlı albümüyle müzik piyasasına adımın atan bir müzisyen.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)
Bana alınan ilk ayakkabıyı ve hikayesini unutamam bir türlü. Ayakkabının alt tarafında topuk kısmında tavşan kabartması vardı. Ve “tavşanın canı acımasın” diye saatlerce parmak ucunda yürümüştüm anne ve babamın bütün azarlarına rağmen. Uzun bir yürüyüşten sonra deniz kenarında oturup dinlenirken ayağımı sallandırıyordum. Uzun sure giymem için alınan ayakkabı biraz büyükmüş ki, ayağımdan fırladı ve denize uçtu. O kadar ağladım ki, balıkçılar devreye girip sudan çıkardılar ayakkabımı

Aldığın en pahalı parça hangisi?
Stili ve duruşuyla “Armani” her zaman için en pahalı seçimlerimin adresi oluyor.Dolabımında en pahalı parçaları Armani ürünleri.
O kadar çok alışveriş yaptım ki, hangisi en pahalısı hatırlamam inanın şuan mümkün değil. Ama paranızın karşılığını alıyorsunuz =)

Dolabındaki  en cool parça?
Düz beyaz slim fit t-shirtlerim benim için dolabımın en cool parçaları. Beyaz bana göre o kadar sade bir renk ve saf bir parça ki, benim önüme geçmek yerine, tam tersine, hissettirmek istediğim herşeyi destekliyor.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?
Kesinlikle Armani. Üretilmiş olan her bir parça sanki benim üzerimde ölçüleri alınmışcasına oturuyor.
Üstüne bir de, klasik ve sportifliği harika bir harmanla ve korkusuzca modernize etmeleri eklenince başka bir adrese yönelmem mümkün bile değil.

arman yıldız2

İstanbul’un en cool mekanı?
Son yıllarda en çok etkisinde kaldığım mekan kesinlikle “circus” oldu. Orjinal concept, harika şovlar, muhteşem yemek ve güleryüzlü hizmet. Daha ne ararsın ki?!

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?
Her ne kadar bazı özellikleri rahatsız etse de, karşınızdaki insanı olduğu gibi kabul etmek ve öyle sevmeniz gerekir. Değiştirmeye çalışmak bir hata olur. Hepimizin yapmış olduğu bir hatadır ilişkilerimizde. İstanbul’u da bütünüyle kabul etmek lazım işte.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?
Gittiğim çeşitli ülkelerden aldığım oralara özgü resim ve plaket’ler. En sevdiğim ise odamın tavanında asılı duran Prag’tan aldığım Michael Jackson kuklası.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?
Net bir isim yok. Farklı farklı tarzları seviyorum ve hepsinin bir parçası olmak istiyorum bende. O dönem kimin etkisinde kalırsam ona yönelirim. Aynı popstarların değiştirdikleri imaj gibi yani

Bugüne kadar en zevk aldığınız mekan/party/şehir ve nedeni?
Sanırım Londra.  Avrupa kültürünün o umursamaz ve rahat kafasına uyum sağladığınızda kendinizi yaşamın akışına bırakıyorsunuz. Bu dönem beni bulduğunda ise Londra gecelerinde kaybolmuştum çok kere.

arman yıldız 3

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *