COOL PEOPLE | ÇAĞLA PINAR TUNÇEL

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

‘Multifonksiyonel kişilik’ bozukluğum var, ne iş olsa yapıyorum. İçerikle pazarlama üzerine danışmanlık veriyorum. En çok video içeriği konusunda aktifim, YouTuberlar ile haşır neşirim. Birlikte markalar için özel video projeleri üretiyoruz. Üniversitelerde ve e-learning sitelerde içerik ve sosyal medya konusunda eğitimler verdiğim doğrudur. Onun dışında blog gibi işleyen göz bebeğim vintageinyou.com isimli bir sitem var. Şarkıcılık bir diğer işim. Geceleri başka bir insana dönüşüp, spot ışıkları altında jazz ve elektronik ağırlıklı şarkılar söylüyorum.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Annemin platform topuklu ayakkabıları… Ben tam bir 70’ler düşkünüyüm. Evimizin bir odası adeta bit pazarı gibiydi ve annemin, teyzemin büyükannemin kıyafetlerini, kırılan abajurlar, antikalar oraya koymuşlardı. Her fırsat bulduğumda hayali arkadaşlarımla orada buluşur, hippicilik oynardık! Sanırım kendi websitemi vintage üzerine kurgulamamın tek nedeni o hayal odası.

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Barcelona’dan aldığım 80’ler deri ceketim. Giymeye kıyamıyorum.

CAGLA PINAR TUNCEL

Dolabındaki  en cool parça?

Urbanoutfitters’dan aldığım bir kısmı köpeğim tarafından çiğnendiği için manevi değeri artan(!) deri platform ayakkabılarım. Önü açık olmasına rağmen yaz-kış giyiyorum.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Urbanoutfitters… Gece kıyafetlerimden çorabıma kadar.

İstanbul’un en cool mekanı?

Müdavimi olduğum Friends dizisindeki Central Perk gibi bir mekanım yok açıkçası. Bu aralar Balat ve civarını keşfediyorum. Eskiden gazetecilik yaptığım için olacak, bir ortama ayak uydurmam en fazla 2 saniyemi alıyor.

CAGLA PINAR TUNCEL / FOTOGRAF MUHSIN AKGUN RADIKAL

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Maslak’ı betonarme yapısından kurtarmak isterdim. Dönüşüm projelerinin Beyoğlu ve çevresindeki levanten mimariyi öldürmeden devam etmesi en büyük arzum. Asmalı Mescit hakkında bir belgesel çekmiştik, orada da incelediğimiz gentrification’ı  mümkün olduğunca acısız yaşamak/yaşatmak lazım. O bölgelerin bir yapısı ve yıllardır orada yaşayan sakinleri var, göçebe mantığında ‘Yık, parçala ve arkada pisliğini bırak’ olmasın ne olur!

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Mudo’dan aldığım, eski Çin’i resmeden bir dolap var salonumda. Baktıkça içim açılıyor.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Annem. Yıllarca bir şarkıcı olarak Debbie Harry, Björk, Roisin Murphy olarak gitti. Ama sanırım en çok annemden ilham aldım. Hem vücuduna yakışanı çok iyi bilir, hem de kombin konusunda yaratıcı çözümleriyle beni benden alır. Ergenliğimde annemden onay almadığımda ağladığımı bilirim.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

Geçen yaz keşfettiğim Blind Barber isimli bir mekan var New York’ta. Hem işten sonra hem de dansetmelik güzel bir mekan.

Brooklyn’de gittiğim özel bir parti vardı.  Sabahın ilk ışıklarında kubbesini açtılar. Kendimi güneş özlemiyle yanıp tutuşan ve yıllar sonra ilk kez ona kavuşan bir vampir gibi hissetmiştim.

New York, kendimi bu kadar özgür hissettiğim ve her köşesinde bir parçamı bulduğum başka bir şehir yok. Neye şaşıracağımı şaşırıyorum.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *