COOL PEOPLE | DORUK HASRET ARI

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Merhaba ben Doruk Hasret Arı. 23 Ekim 95 doğumlu, basketbol ve voleybol tutkunu, Anadolu Üniversitesi Hukuk mezunu bir turuncuyum. Stajyer avukat olmamın yanında modellik ve oyunculuk yapıyorum.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Tulumum ve hasır fötrüm. Küçük bir Amish gibi gezinirdim, elimde de havuç suyu.

Aldığın en pahalı parça?

Michael Jordan’a olan hayranlığım ürünlerine olan tutkumun kaynağı, aldıklarım arasında da Air Jordan 3 Retro basketbol ayakkabılarım en pahalı olanı.

Dolabındaki en cool parça?

Babamın 18-20’li yaşlarından kalan gömleği. Etnik desenlere sahip bu gömlek babamın dolabındaki nadir hareketli parçalardan. Aslında giyim olarak da benzer tarzları sevdiğimizin göstergesi, kendisi ne kadar bunu inkar etmeyi sevse de.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Giyim insanın benliğini ve anlık duygularını yansıtır, bu yansımayı yalnızca bir marka ile sınırlandırarak oluşturmak çok zor bana göre.

İstanbul’un en cool mekanı?

5 Cocktails & More derim kesinlikle. Keyifli ve sıcak ambiyans, kaliteli kokteyller, harika müzikler, farklı konseptlerde partiler, samimiyet, huzur, ev rahatlığı… Her duygunuza hitap eden, her isteğinizi karşılayan kokteyl bar.

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

İstanbul dünyanın en güzel şehriyken aşırı nüfus ve çarpık kentleşmenin kurbanı olmuş, tarihi dokusu zarar görmüş ve görmeye devam eden bir yer. Ayrıca söylemem gerekirse İstiklal Arnavut kaldırımıyla güzeldi.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Evimin her yanına astığım düş kapanlarım ve geyik motifine sahip olan her şey.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Keyifli / neşeli tarzından asla taviz vermeyen Samuel L Jackson ve gündelik salaş tarzının yanında klasik giyimde de farklılığını ortaya koyan Tom Hardy kesinlikle ön planda. Tasarım dünyasındansa gelecekte geri geri yürüme felsefesi ve sınırları ortadan kaldıran tasarımları ile Yohji Yamamoto modanın dahisi.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

Budapeşte derim. Tarihi dokusu, keyifli yaşantısı, huzuru ve eğlenceyi bir arada bulundurması… Szimpla Kert ve İnstant Club en sevdiklerim. Eskici dükkanı gibi konsepti ve keyifli müzikleriyle Szimpla ön plana çıkarken daha çok dans mı istiyorsunuz o zaman harika müzikleri renkli ortamıyla Instant Club derim.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *