COOL PEOPLE | ELİF TANVERDİ

By  |  0 Comments

çizen

Kimsin ne iş yapıyorsun? 
Elif ben. Mimar ve blogger’ım. Çok müzik dinleyip, çok seyahat edip, festivallere gidip, değişik atraksiyonlara girip blog yazıyorum. Arada DJ’lik de yapıyorum. Şu sıralar hayatımın birkaç yılını seyahat eden mimar şeklinde yaşamaya hazırlanıyorum. Hem mimarlık yapıp hem seyahat edip hem blog tutacağım. Rotamda Avrupa ve Güney Amerika var. Heyecanlıyım.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.) 
İlk oyuncağım. Steffi. Peluş bir maymun. Hala duruyor evde.

Aldığın en pahalı parça hangisi?
Çok zor soru. Snowboard ekipmanlarımdır diye tahmin ediyorum.

Dolabındaki  en cool parça?
Radiohead konserinde aldığım t-shirt.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden? 
Topshop. Hem şık olmak istediğimde, hem rahat olmak istediğimde mutlaka kendi tarzıma göre birşeyler bulabiliyorum. İç çamaşırımdan küpeme kadar %100 Topshop giyindiğim günler oluyor. Hatta Türkiye’de yok ama ben makyaj malzemelerimi de Topshop’tan alıyorum. Özellikle oje ve göz kalemi keşke burada da olsa. 

İstanbul’un en cool mekanı? 
Beşiktaştaki kahvaltıcı Faruk Cafe. Neden diye sormayın. Hatta sorma nedeeeeğn

çizebayan

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin? 
Lise ve Üniversite yıllarımın geçtiği Beyoğlu’nu. Şu anki hali içler acısı bence. Daha özgür olduğumuz, belediye suyla yıkayana kadar meydanında yere oturup içip muhabet ettiğimiz Tünel Meydanı’nı, kalabalıktan yürüyemesek de mutlaka bir eski sevgilimize rastladığımız ve onla uzun uzun bakışabildiğimiz için hiç şikayet etmediğimiz Asmalımescit gecelerini, kitapçılarından müzik sesleri yükselen her köşesinde sokak performansları olan İstiklal Caddesi’ni özledim.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje? 
Bir kablo üzerine dizili, içinde minik led ampuller olan metal kalplerden oluşan aydınlatma elemanı. Pille çalışıyor. Çok da ucuz bir şey. Glastonbury’ye giderken Primark’tan çadırı aydınlatsın diye almıştık. Bana hep o festival ruhunu hatırlatıyor. Buradan taşınırken yanıma aldığım tek ev eşyası.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?
Eddie Sedgwick. Hüzünlü hayat hikayesi içimi burksa da The Factory zamanlarındaki tarzı  ve tavırları bana hep ilham vermiştir.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni? 
Hem mekan, hem party hem şehir: 2012 Temmuz’da Berlin’de Lichtpark’ta bir Pazar akşamüstü yağmur altında dans ettiğim Open Air Party. Çünkü başka bir yere buluşmaya giderken tren camından acayip eğlenen insanları ve mekanı görüp arkadaşımla buluşunca ‘gelirken süper bi yer gördüm, boşver burayı, yürü oraya gidiyoruz’ dedikten sonra tekrar trene binip, doğru durakta inip müziğin sesini takip ederek girişini bulup o sırada başlayan sağnak yağmura spontane bir şekilde inanılmaz eğlenmiştik.

elifsziget2

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *