COOL PEOPLE I YUSUF ÖZAL ÇELİK

By  |  0 Comments

yusufyeni2

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Yusuf Özal Çelik, Performans Sanatçısıyım. Modern sanat uzantısı olarak video sanatını ve performans sanatını birleştirici işler yapıyorum.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Bir çok hatırladığım obje var. Özellikle bir obje benim hep dikkatimi çekmiştir ve sevmişimdir. Salonumuzda televizyonun üstünde duran yağlı boya tablosu. Dedemden babama kalan ve dedeme de babasından kalan bir resim. O resim benim için önemlidir ve hiç bir zaman unutamam.

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Öyle bir parça hatırlamıyorum. İllaki aldıklarımdan birisi bir diğerinden daha pahalıdır. Öyle bir zamanda yaşıyoruzki herşey çok çabuk değişiyor. Bununla birlikte parçalardaki fiyatlarda doğru orantılı olarak değişiyor.

Dolabındaki en cool parça?

En cool olarak belirlediğim bir parça yok. Siyah rengini çok severim ve dolabımdaki siyah olan herşey cool demektir. Zaten bir şey alırken üzerimde cool durmadıktan sonra almayı tercih etmem.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Marka takıntım yoktur. Sevebildiğim ve üzerime yakışacağını düşündüğüm herşeyi alabilirim. Ama özellikle bir tercih soruyorsanız. Vintage kıyafetleri severim ve çoğunlukla vintage mağzalarından alışveriş yaparım.

yusuf2

İstanbul’un en cool mekanı?

Benim için mekanın bir önemi yoktur. Birlikte olduğum kişiler ve müzik en cool durumdur.

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Suriçi diye bildiğimiz diğer bir adıyla Dersaadet – Eski İstanbul – hariç diğer bütün bölgeleri baştan yaratırdı.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Klima.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Yok. Çünkü, böyle bir insana gerek duymuyorum. Stil dediğimiz algı, bireysel bir durumdur. Her kişinin kendine göre yaşam tarzı vardır. Yaşam tarzının getirmiş olduğu pratiklere gore giyiniş ve stil de değişir.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

Eğlenmeyi severim. Hatta bu aralar en sevdiğim şey eğlenmek. En zevk aldığım tarih ve mekan düşünüyorum, bulamıyorum. Sokaklardan zevk alırım.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *