COOL PEOPLE | MEHMET YARANGÜMELİ

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Ben Mehmet, çok ilginç değil ama genelde Memo derler. 8 Sene Miami USA de yaşadım, son 5 senedir Türkiye deyim. Şu an Lucca ve Cantinery’nin Event & Entertainment Manager ıyım.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Oyuncak olarak, mavi bir ayım vardı, yanımdan ayırmazdım – “Safety blanket”.  Tatile gittiğimde unutursam, bir sonraki uçak ile kesin gelirdi. 4-5 yaşına geldiğimde beni ayırmışlardı. Ondan sonra da mavi bir polo gömleğim oldu, onu çıkarmazdım üstümden. Her yemeğe/misafirliğe onu giyerdim. Şu anda da var , tabii daha büyüğü ☺

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Genelde pahalı parçalar tercih etmem, çünkü çabuk tüketip yıpratırım. Ürüne gore pahalı olan ve vazgeçemediğim Burberry bir atkım var. (Dede anısı çok) Onu kışın sıklıkla kullanırım.

memo1

Dolabındaki  en cool parça?

Yeni ama  NIYO marka siyah deri sırt çantasını çok cool buluyorum.

Bir de Barcelona’dan aldığım kadın motifli bir şapkam var.

(ikisini de sevgilim benden fazla kullanıyor)

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Ben kıyafet de logo göstermeyi hiç sevmemeye başladım. Aynı zamanda aldığım ürünleri çabuk tüketir, yenilerini alırım.

Heralde H&M i seçerdim. Hem logo kullanmıyorlar, hem de çok farklı zevklere hitap edebiliyorlar. Tabi gözlük ve ayakkabı da değil. Ayağım 47.5 olduğundan yurtdışından almam gerekiyor ayakkabılarımı.

İstanbul’un en cool mekanı?

LUCCA, tabii buna değişik bir cevap vermem beklenemezdi. ☺ Şaka bir yana, Lucca’da çalışmamın sebebi de buna bağlı. “Güzel Yemek”, “Güzel İçki”, “Güzel Müzik” üzerine kurulu bir yer. Kendim olabiliyor, kendi enerjimi yansıtabiliyorum.

memo3

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Garip gelebilir ama Karafilköy. 17 sene Akatlar Maya sitesinde yaşadım ve oraya hiç anlam veremedim. Çevresi bu kadar gelişmişken, orasının göç zamanlarından kalma bir havası var.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Mutfaktaki “Davlunmaz” ☺ Hem modern, hem de 60 lardan kalma bir havası var.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Aslında şu kişi var desem yalan olur. Farklı kişilerden kendi tarzıma yakışan parçaları görüp ilham alıyorum.  Kendi tarzıma uyarlamaya çalışıyorum.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

Barcelona – sokakları, yemekleri, enerjisi bir başka. “Kozmopolit İzmir” diyorum ben.

SanFrancisco – Amerika’nın neredeyse tamamını gezdim, ama burası enerji, atmosfer, kültür anlamında çok farklı. Yokuşlarıyla ve köprüleriyle istanbul’u andırması da etkili bu kararımda.

3 şehir oldu ama Dublin’i de unutmamak lazım. 17 defa gittim, hepsi iş (viski☺) amaçlı. Hep çok eğlendim ve kendimi evde hissettim. Hem Avrupa da olan düzeni, hem de Amerika’nın çılgın karaketerini yansıtan bir yer. Son 4 sene de yarı İrlandalı olmuştum.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *