COOL PEOPLE | NİYAZİ ERDOĞAN

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Merhabalar ben Niyazi Erdoğan, moda tasarımcısıyım.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Küçük yaşlardan beri aksesuarlara çok düşkünümdür. Aklımda en belirğin kalan ise siyah renk Ray Ban wayferer çakması plastik gözlüklerim.

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Çanta ve ayakkabıya büyük yatırım yapmışımdır.Aldığım en pahalı parça ise Hüseyin Çağlayan’ın Puma Urban Mobility için tasarladığı bir çanta.

niyazi-erdogan

Dolabındaki en cool parça?

Kendi tasarladığım gömlekler.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Zaten genelde kendi tasarladığım parçaları tercih ediyorum ama bu işi yapmıyor olsaydım sanırım sadece Prada giyerdim. Net ve güçlü çizgisi beni her zaman etkiliyor.

İstanbul’un en cool mekanı?

Mekanlar çok çabuk tükeniyor ve zamanla değişiyorlar ama bu değişimden çok az etkilenen ve her daim kendini koruyan ise Bomonti Bira Fabrikasındaki yeni yeriyle Babylon.

niyazi-erdogan-1
Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Öyle bir şansım olsaydı Eyüp semtini yeniden tasarlamak isterdim. Haliç üzerindeki konumu ve sahip olduğu tarihi değerleri şu anada çok iyi yansıttığını düşünmüyorum. Ayrıca çarpık kentleşmenin etkisini en çok gördüğüm semtlerden birisi. Bu bölgeyi akademik araştırmalarının yapıldığı bir kampüs ve daha çok gençlerin yaşayacağı bir semt haline dönüştürmeyi isterdim.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

İlk tasarladığım mobilya olan televizyon sehpam.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Her dönemde faklı farklı kşilerden etkilenmişimdir. Şu anda örnek aldığım özel bir isim yok ama üniversite yıllarında yanında çalıştığım Mimar Gökhan Avcıoğlu’ndan çok etkilenmişimdir.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

Bu güne kadar en zevk aldığım mekan Antwerp’de bulunan Museum Ann De Strom, party Vogue dergisinin disco temalı 2014 yılbaşı partysi, şehir ise Berlin. Her üçü de kelimenin tam anlamıyla kendimi dütün hissettiğim anları yansıtıyor.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *