COOL PEOPLE | TOLGA TURAN

By  |  0 Comments

Tolga-Turan.Tolga Turan kimdir?  
Tolga Turan 7 senedir Mudo FTS 64 markasının erkek koleksiyon yöneticisidir. Ayrıca 3 sezondur yani biraraya gelişinden itibaren de Studio Kaprolün erkek koleksiyon yöneticiliği ve genel koleksiyon danışmanlığını yürütmekteyim.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir?
Annem ve teyzemin 9. yaş günüm için son güne kadar bana çaktırmadan özel hazırlattıkları Michael Jackson‘un Bad klibinde giydiği deri takımın aynısı, şapkasından ayakkabılarına hatta çoraplarına kadar full kombindi ve evet tabii ki iflah olmaz bir MJ hayranıydım. 

Aldığın en pahalı parça hangisi?
Net hatırlamıyorum fakat sanırım Red Wings botlarım olabilir.

Dolabındaki  en cool parça?
Eski madalya ve yaka iğnesi koleksiyonumu çok seviyorum.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?
Yalnızca bir marka giyinmek bana çok uzak, kimse de giyinmesin bence. Fakat zevkime hitap eden parçaları en çok nerede buluyorsun diye soracak olursanız en başta Mudo FTS 64 ve Studio Kaprol sonra RRL, Berlin’de Burg & Schild.

Tolga Turan

Sence İstanbul’un en cool mekanı?
Asmalımescit’te bulunan “Cavit Meyhanesi” sanırım ama arkadaşlarımın toplu halde bulunduğu her yer bence en cool mekandır.

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?
Sulukule’yi hemen eski haline döndürmek isterdim.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?
Özgül’le beraber yaptığımız her objenin doğal olarak benim için yeri başka oluyor. Mesela bit pazarından çıkma kavanozdan yaptığımız sıvı sabunluk. 

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?
İsimlerini çokta bilmediğim çoğu kişiden ilham alabiliyorum ve kim olduklarını bilmemeyi seviyorum. Rugged ve Heritage stillerinden parçalar giyen herkes ilgimi çekebiliyor bu aralar. Ve Berlin bu akımı takip edebileceğiniz doğru bir lokasyon.

Bugüne kadar en çok eğlendiğin şehir ve nedeni?
Kaş’ta çok iyi ve keyifli vakit geçiriyoruz özellikle de İzne Köyü’ndeki Mektephan‘ın atölyeleri yaratıcılığımı coşturuyor. Orada yakın bir zamanda bir ev sahibi olacağız bunu biliyorum sadece.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *