COOL PEOPLE | VOLKAN KANDEMİR

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Volkan Kandemir ben. Sinema Dizi sektöründe sanat departmanında çalışıyorum. Assistant Art Director olarak geçiyor title’ım.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir?

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah kitabım. Şu an yok. Kayboldu.

Aldığın en değerli parça hangisi?

İki tane aklıma geliyor. Birincisi, geçen yıl kaybettiğim anneannemin hırkası. Onun gibi kokuyor… İkincisi Muhteşem Yüzyıl’ın son çekim günü, tamamen tesadüfen Halit Abi’den (Ergenç) aldığım poster. Yalnızca oyuncular değil, yapımcı, yönetmenler de imzaladı. Tam bir imza furyasıydı ve sadece bana özel.

v2

Dolabındaki en cool parça?

Diesel botlarım.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Geçen bir arkadaşlar konuşurken farkettim; üzerimdeki her şey Jack & Jones. Standart şeyleri pek sevmiyorum. Bir de Jack & Jones’un tişörtlerini. Büyük büyük “CORE” vs yazması hoşuma gitmiyor. Madem ne aldıysam oradan almışım, Premium by Jack & Jones’a geçsem diyorum. Yaşlanıyorum.

İstanbul’un en cool mekanı?

Serdar-ı Ekrem’deki Mavra bence. Sakinleştirici etkisi var bende. Rahat. Bir süredir gitmedim. En kısa zamanda gidiyoruz o halde.

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Taksim… Bu kadar post-apokaliptik olmasına gerek yok gibi.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Bunu söyleyemem. Eski bir mektup diyeyim. 🙂

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

David Bowie. Tabii ki o çılgın kıyafetlerinden değil. Kâinatı algılayışından. Onun sayesinde bugün pek çok senaryo ve müzik var. Olmaya da devam edecek. Life On Mars ve Ashes to Ashes BBC dizileri, The Waters of Mars (Dr. Who), Space Oddity ve Shoot the Moon (Falling Skies), Rocket Man (Elton John) de dahil daha bir çok esere ilham kaynağı olmuş bir Major Tom. Bowie’nin The Prestige’de Nikola Tesla’yı oynaması da tesadüf olmasa gerek. Onu Doktor olarak da izlemek isterdim.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

Gezi Parkı Direnişi. Nedeni malum; özgür hissettim.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *