DÜNYANIN EN İYİ 3.BARTENDER’I TÜRKİYE’DEN

By  |  0 Comments

Yaratıcılık, hız, damak tadı, özgün kokteyller… Dünyanın en yetenekli bartender’larının katıldığı ve kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı World Class yarışmasında, Diageo Türkiye adına yarışan Kevin Patnode dünya üçüncüsü oldu.

Mexico City’de, 21 – 24 Ağustos tarihleri arasında, dünyanın en iyi bartender’ını seçmek amacıyla düzenlenen World Class yarışmasında, Türkiye büyük bir başarıya imza attı. Tüm dünyadan başarılı 55 bartender’ın mücadele ettiği yarışmada, ülkemizi temsil eden Kevin Patnode, dünya 3.’sü oldu. 9 yıldır düzenlenen World Class yarışmasına bugüne kadar, 300 binden fazla bartender katıldı. Dünyada kokteyl trendlerini belirleyen ve her bartender’ın hayalini kurduğu bir yarışma olan World Class, aynı zamanda alanında dünyanın en prestijli etkinliği olarak biliniyor.
Kevin, ‘Bodrum’ kokteyl’i ile, dünya 3.’sü…
Dünyanın farklı ülkelerindeki elemelerde birinci gelen 55 bartender, Mexico City’de düzenlenen finallerde, 4 gün boyunca kıyasıya bir yarış sürdürdü. Yarışmacılar, hız, ekolojik tatlar ve yaratıcılık gerektiren zorlu etaplarda tüm hünerlerini ortaya koydu. Finale kalan ve aralarında Tükiye’den Kevin Patnode’un da olduğu 4 finalist, son etapta, 4 elementten (hava, su, toprak, ateş) ilham alan kokteyller yaptı. Patnode bu etapta Güney Ege sahillerinden esinlendiği, adını da ‘Bodrum’ koyduğu imza kokteyli ile yarıştı. 5 yıldır ülkemizde yaşayan ve en az bir Türk kadar kültürümüze yakın olan Kevin Patnode, Türkiye’den ilham aldığı kokteyllerle dünya finalinde ülkemize üçüncülüğü getirdi, Türk kültür ve geleneğini tüm dünyaya en iyi şekilde tanıtmaya devam edecek.
Öte yandan, Diageo’nun meslek profesyonellerinin standartlarını yükselterek, geleceğin kokteyllerini tasarlayan markası World Class’ın 2017 şampiyonu, Kanada adına yarışan Kaitlyn Stewart, ikincisi ise Danimarka adına yarışan Mate Csatlos oldu.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *