EN UYUMLU TONLAR ve RENKLER

By  |  0 Comments

Pigments

Cildinizin tonuna göre en uyumlu, doğru, daha iyi ve size en çok yakışacak olan renkleri bulmaya ne derseniz?

Editör: Alexander Kokoskeriya

İş arkadaşlarınız, dostlarınız, sevgiliniz veya çevrenizde kim varsa, sizi bir yerde gördüklerinde hep şunu derler: ‘Bu renk seni açtı, bu renk seni daha yorgun gösteriyor, şu renk sana hiç gitmemiş, bu renk seni daha yaşlı gösteriyor…’ Haklılar da, çünkü giydiğiniz kıyafetlerin renkleri cilt tonlarınızla maximum uyum içinde olmalı. Herkese nasıl her stil veya form yakışmıyor ise, her renk de yakışmaz. Kimi çok renkli giyinip papağana dönebilir, kimi koyu renkeleri tercih edip son derece yaşlı ve bakımsız görünebilir, kimi ise soft tonları tercih edip ölü bir cesete dönüşebilir. Bunlardan hiç birine dönüşmemeniz için size hangi ten renge ne tür renklerin en çok yakışacağından bahsetmek istiyorum.

İnsanlar’ın genel olarak üç farklı cilt alt tonları var: sıcak, soğuk ve doğal tonlar. Bunu öğrenmek için iki yolu var:

1.Gün ışığında büyük bir ayna karşısına geçip oturun ve cidinizi inceleyin, güneş ışınları asla yalan söylemez.

2. Gümüş, altın ve bakır metalleri cildiniz ile yan yana getirerek ton uyumunu farkedebilirsiniz. Gümüş soğuk ton, altın sıcak ton ve bakır ise doğal ton.

 En uyumlu CİLT TONLARI ve RENKELER

 SOĞUK CİLTLER

SOGUK

Bu kategoride olan insanların ciltleri genelde mermer gibi soluk, mavi ve pembe alt tonlarına sahip. Cildinizi kontrast edecek renkleri seçmelisiniz. En çok yakışacak olan renkler pembe, turkuaz, mavi, ve lacivert tonları, mor ve yeşil. Hiç yakışmayacak olan renkler ise beyaz, oranj, krem ve toprak tonları. Siyah giymek isterseniz mutlaka yukardaki renkler ile kombinleyin.

470148850fef56e5_5413-w252-h252-b0-p0---

SICAK CİLTLER

SICAK

Bu kategoride olan insanların ciltleri genelde güneş gibi parlak, yeşil zeytin ve altın alt tonlarına sahip. Cildiniziile uyum sağlayabilecek parlak renkleri seçmelisiniz. En çok yakışacak olan renkler kırmızı, oranj, sarı, koyu kahverengi, altın ve kamel. Hiç yakışmayacak olan renkler ise beyaz ve Gri ve siyah giymek isterseniz tona ton kombinleri seçmelisiniz.

6a00e54f9cbc5e8834010536153474970b-800wi

DOĞAL CİLTLER

NATURAL

Bu kategoride olan insanların ciltleri genelde toprak gibi koyu, bakır ve pastel alt tonlarına sahip. Cildinize bir çok renk çok yakışır. En çok yakışacak renkler ise siyah, bej ve tüm yeşil tonlar. Hiç yakışmayacak olan renkler ise lacivert ve beyaz. Siyah giymek isterseniz mutlaka kontrast parlak bir renk ile kombinizi yapın.

palette_natural

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *