ERKEK “ADAM” HOBİLERİ: BİSİKLET VE BİRA

By  |  0 Comments
BİRAZ yürüdükten sonra tepeden aşağı doğru baktı.Martıların ufuk çizgisinde kaybolduğu hafif sisli istanbul sabahına. Ne farklı bir duyguydu bu, yenilenme hissi. Sayfa 56. Saat sabah 8:20 Kitap kapanır. Metro kapısı bir uğultuya açılır… Ofise girer girmez beynin istemsiz olarak beklediği haftasonu, ve arada telefon konuşmaları, planlar… Az önce metroda okunan kitaptan eser kalmadığını gelen müşteri e-postasını cevaplarken de rahatça hissedebilmekte. Küfür falan da edilmez ya gerçek dünyada. O daha da bir zorlaştırıyor bu haftasonundan çıkan bünyeyi.
Editör : Onur Yüksel
HOBİ BİSİKLET

Hafta içi sendromunun sadece pazartesi ile kalmadığı bir 21.yy klasiği. Bu kadar umutsuz değiliz tabi, ya da olsak bile bunu göstermemek gerekli. Erkek adam pipisini 5 yaşına kadar gösterir, bu da onun gibi bir şey. Umutsuzluk hatta mutsuzluk fena halde pipiye benzer. Yeri geldiğinde doğru kişiye göstermek gerekir, herkese değil.

ERKEK “ADAM”IN HOBİSİ
Şimdi bu hafif giriş kısmını çoğumuzun içinde bulunduğu durumu tanımlar nitelikte olduğunu varsayarak es geçiyorum.Mevzu ise hafta içi kan kaybını en aza indirgeyecek erkek işleri. Erkek “Adam” ‘ın hobisi olmalı. Bu hobiyi at avrat silah 3geninde tutanlardan değilseniz doğru yerdesiniz. Eğer hala boğazda araba ile tur atmak, 2-3 mekanda yola doğru oturup hatun kesmenin hobi olduğunu sanıyorsanız aman diyorum. Kendinize gelin, Erkek “Adam”dan bahsediyoruz…

erkek adam hobileri bisiklet..

Bisiklet, kendi kendine yeten en keyifli ulaşım aracı. Sahil kenarında rüzgarı hissetmek, belki de bir dağ yamacında, patikada o mükemmel manzarayı gören kişiler arasında yerini almak için pedallamak.Karşı yoldan gelen diğer bisiklet sahibi hatun kişi ile kısa ama keyifli muhabbet. Pek masraflı bir hobi olarak görünmese de kendini kaptırınca baya bi tuzluya çıkabiliyor. Hatta ebay’de kendini Brooks bisiklet selesi ararken bulabilirsiniz. Sadece sele fiyatlarının 100-400 dolar olduğunu not olarak düşmekte fayda var. Ama bu kısım başlangıç için çok önemli değil. Asıl soru hangi bisiklet? Tabi öncesinde bu hobinin size uygun olup olmadığına karar vereceğiniz bir süreç söz konusu. İşe bisiklet kiralayarak başlayabilirsin. Saati günlük 10TL – 30 TL arasında değişiyor. İstanbul’da hayatına devam edenler için şuraya bakmalarını önerebilirim. Kısa bir pedal macerası sonrası asıl soruya geri dönebilecek istek varsa yeni hobinize hoş geldiniz.

erkek adam hobileri bisiklet

HANGİ BİSİKLET?
Bisiklet seçimi takım elbise almak gibi, oldukça benzer. Hem üzerinize fit oturacak hem de tarzınızı yansıtacak, renk tasarım sizi mutlu hissettirecek. Tabi bisikleti nerede kullanacağınız da çok önemli, şehirde mi arazide mi? Bunun üzerine bakmanızda fayda olan birkaç adres. Şu sıralar ben de bu hobiyle içli dışlı oluyorum hatta belki sonrasında daha uzun bir muhabbette bahsederim. Şimdilik burada bırakalım. Belki sen bıraktığımız yerden devam edersin, bu haftasonu.

erkek adam hobileri bisiklet.

BİRA YAPMAK
Hobiniz denilince %45’i sinemaya gitmek %34’ü kitap okumak olan bir topluluğun üyesi olmaktan sıkıldıysanız işte bir erkek hobisi daha geliyor. Hatta bu hobi pek leziz. Göster bakalım amcalara hobini cümlesi hiç bu kadar anlamlı olmamıştı. Bira yapmak…

erkek adam hobileri bira yapımı

Milattan yaklaşık 10.000 yıl önce, tahminen şans eseri bulunan dünyanın en eski içkisi şimdi sizin ellerinizde tekrar hayat buluyor. Gerekli alet edavatlar o kadar çok değil merak etmeyin.İlk biranızı yapmak için sadece biraz sabır biraz da zaman gerektiriyor. Hatta işi çözdüğünüz zaman kendi tarifinizi bile oluşturabilirsiniz. Hafta sonu maç var, evde de kısa bir hazırlık pizza siparişi, gelecek arkadaşlara telefonla bildirilen içecek siparişleri vesayre… “Ya da bırak siparişi senin yaptığın o leziz biradan bahset” lafını duymak her ego sahibi erkek için gurur kaynağıdır. İnanın hobisinden gurur duyan erkek bir kadınla tanışma seronomisine +100 puan önde başlar. Biraz yapımı ve gerekli malzemeler için Google’da kısa bi arama ile yeni hobinize merhaba diyebilirsiniz. Hazır bira kiti satan sitelere de bakabilirsiniz.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *