FW 2018-19 MILAN FASHION WEEK : WHAT IS GOING ON NEXT WINTER?

By  |  0 Comments

Geçtiğim günlerde Milano Moda Haftasında gelecek Sonbahar-Kış 2018-19 sezondaki trendler birer birer boy gösterdi. Sizin için en çarpıcı koleksiyonları bir araya getirdik…

Yazar Alexander Kokoskeriya

PRADA

Prada, 2018-19 Sonbahar-Kış koleksiyonunda son derece dinamik, modern, spor ama zahmetsiz şık ve hızla değişen şehirli erkek stillerinden ilham alarak modern mimari yaklaşımlara gönderme yapıyor.

Koleksiyon, ünlü mimar ve tasarımcılar Ronan & Erwan Bouroullec, Konstantin Grcic, Herzog & De Meuron ve Rem Koolhaas imzalı olan, sürreal bir depoda gerçeklişiyor ve yarattıkaları özel baskılar ve grafikler ile süsleniyor. Genel hatlarıyla naylonun şiirsel, tekniksel, uygulanabilir ve estetik yönlerini oversize paltolar, kısa bomber ceketler, dar kuplu takım elbiseler ve uzun kuyruklu trençkotlarda gözlüyoruz. Bununla beraber çoktan ikonikleşmiş olan ince şerit detaylı mikro saten takımlar, büyük cepli, deri şort takımlı kabanlar, çiçek baskılı ve alev nakışlı gömlekler, bol paçalı ve çok cepli kargo pantolonlar, işçi tulumları ve geometrik baskılı ince trikolar günümüz modasına uyum sağlayan parçalardan yalnızca bir kaçı. Aksesuar olarak en dikkat çeken boyuna asılan küçük cüzdanlar, büyük ve şeffaf güneş gözlükleri ve yuvarlak naylon şapkalar. Renklere gelince; antrasit ve siyah tonların bolca görüldüğü koleksiyonda zaman zaman nar çiçeği kırmızısı, kahverengi, okyanus maviler ve yeşillere rastlıyoruz.

Prev1 of 8Next

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *