HATİCE GÖKÇE İLE TÜRK YILDIZI MODASI

By  |  0 Comments

Hatice_Gokce_Turk_Yildizi_1

HATİCE GÖKÇE’nin yeni koleksiyonu Selçuklu Dönemi’nden izler taşıyor. Baskı deseni olarak tüm tasarımlarda kullanılan ve dünya çapında “Türk Yıldızı” olarak anılan motif, bu sezon özellikle erkeklere yönelik hazırlanan trikolar ile birlikte ceket ve pantolonları da taçlandırıyor.

Hatice_Gokce_Turk_Yildizi_2

Trans, Kara Karga, Jön Türkler ve Gılman koleksiyonlarıyla moda tutkunlarına alışılmışın dışında bir kavrayış ve görsel bir şölen sunan Avangard tasarımcı Hatice Gökçe, yeni erkek koleksiyonuyla moda tutkunlarının karşısında. 2014 İlkbahar-Yaz Erkek Koleksiyonu’nda Selçuklu Dönemi’nden esinlenerek tüm dünyada “Türk Yıldızı” olarak bilinen motifi kullanan Hatice Gökçe, fotoğraflarını Hakan Adil’in çektiği ve stilistliğini Alexander Kokoskeriya’nın yaptığı koleksiyonunun tamamını siyah ve beyazın birlikteliğine ayırıyor.

İpekiş‘in yünlü kumaşlarının kullanıldığı koleksiyonda model Giovanni Bonamy’nin tanıtımını yaptığı ceket ve pantolonlar Türk Yıldızı deseni ile taçlandırılırken, triko tasarımlar ve çoraplar da aynı desen ile örülüyor. Koleksiyonun en ilgi çekici noktası ise, ayakkabı tasarımında Türk Yıldızı motifinin lazer tekniği ile geliştirilerek kullanılması.

Hatice_Gokce_Turk_Yildizi_4

Hatice_Gokce_Turk_Yildizi_3

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *