MBIFW SS 14 HAFTASINDAN ERKEK STİLLERİ

By  |  0 Comments

İstanbul Moda Haftasından Erkek Stilleri

Hani çok sevdiğiniz birşey çabuk geçer ve biter ya, hatta rüzgar gibi geçti derler, benim için bu sene Kuruçeçme Arena’daki 5 gün boyunca süren, Mercedes-Benz ve American Express ana sponsorluğunda gerçekleşen İstanbul Moda Haftası gerçekten rüzgar gibi geçti. Adamintown.com ekibi olarak 5 gün boyunca erkek modasını; defile, sunum ve sokaklarda sizin için takip ettik. En çok dikkatimi çeken bu sene özelikle ünlü erkeklerin olan bitene yine yakın ilgi göstermesiydi. Kenan Doğlu, Alişan, Pascal Nouma, Engin Altan Düzyatan, Emre Karayel, Can Bonomo, Mabel Matiz, Nihat Odabaşı, Tamer Yılmaz,  Hakan Baş, Oben Budak, Onur Baştürk, Umut Eker gibi ünlü ve stil erkekler farklı günlerde erkek modasını takip edenlerden oldu.

Şimdi ise erkek stil ve modaya yön veren ve bu sene moda haftasında yer alan Niyazi Erdoğan, Hakan Akkaya, Serdar Uzuntaş ve Emre Erdemoğlu koleksiyonlarına bir göz atalım.

Editör: Alexander Kokoskeriya

Niyazi Erdoğan

Niyazi Erdoğan erkekleri İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunda casual ve klasik bir stile imza atıyor. Sıkça seyahat eden ve dinlenmeye ihtiyaç duyan bir erkek profilini yansıtan şehirli çalışan ve modayı takip eden bir erkek profilini oluşturuyor. Tamamiyle doğal elyaf kumaşlardan oluşan koleksiyonda pantolonlar çok ince mikro yün ceketlerle kombinlenmiş. Casual ve klasik stile aynı anda göz kırpan koleksiyonun desenleri ise tasarımcının doğduğu toprakların meyvelerinden ilham alıyor. Renk olarak mint yeşili, hardal sarısı, beyaz, lacivert ve nar çiçeği tercih edildi.

niyazi-3

niyazi-2

niyazi-1

 

Hakan Akkaya

Hakan Akkaya 3. Kez İstanbul Moda haftasına katılıyor. Bu seneki yine ‘Men in Black’ kreasyonu hakkında “Koleksiyonumda kullandığım desenler ve kumaşlar aslında çok hayatımızda olanlar. Parlak baskılı kumaşlar ve aksesuarın bu klasik tavrı seksi ve fetiş hale getirmesi beni çok heyecanlandırdı” diyen Hakan Akkaya moda haftasının gözdeleri arasındaydı. Yeni koleksiyonunu klasik ve smart casual olarak iki alt başlıkla sergileyen tasarımcı 80 kombin sergiledi. Renk olarak başta siyah olmak üzere, beyaz, metalik gri, altın ve krem görmek mümkündü.

Hakan Akkaya - Runway - MBFWI S/S 2014 Presented By American Express

hakan akkaya 3

Hakan Akkaya - Runway - MBFWI S/S 2014 Presented By American Express

 

Serdar Uzuntaş

Vogue Italia Eylül sayısında “200 Yeni Yetenek” arasında gösterilen Serdar Uzuntaş, Londra Moda Haftası ve Floransa Pitti Uomo Fuarı gibi moda dünyasının en önemli etkinliklerinde gerçekleştirdiği koleksiyon sunumlarından sonra ilk  defilesini anavatanında, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da gerçekleştirdi. Koleksiyonlarındaki İngiliz çizgisini, yeniden yorumladığı Türk motifleri ile zenginleştiren tasarımcı, A Day at the Seaside adlı 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonu içinse ilhamını; İngiltere’nin Brighton sahillerinde dama oynayan, kanoya binen ve çeşitli sportif aktivitelerle tatillerini geçiren İngiliz kolej öğrencilerinden alıyor.

SerdarUzuntas4

SerdarUzuntas1

Serdar-Uzuntas3

 

Emre Erdemoğlu

Emre Erdemoğlu yeni koleksiyonunu hazırlarken Amerikalı komedyen Paul Reubens tarafından yaratılmış hayali bir karakter olan Pee-Wee Herman’dan esinleniyor. Çocuksu ve eğlenceli bir karakter olan Pee-Wee Herman, tasarımcının hazırladığı 120 parçalık koleksiyon için esin kaynağı oluyor. Her sezon olduğu gibi bu sezonda papyonların ön planda olduğu koleksiyonda dokuma kumaşlar, kısa ve dar paça pantolonlar, şortlu takım elbiseler, ince trikolar ve kruvaze ceketler dikkat çekiyor. Renk olarak krem, lacivert, pembe ve fuşya tercih edildi.

emre3

emre erdemoglu

emre2

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *